Hochei >> Minor League Hockey

Havoc s-a impus în fața celor de la Pensacola

Februarie 6, 2021 – Havoc și-a încheiat deplasarea de două meciuri din weekend cu o nouă victorie. Havoc a marcat în prima repriză grație lui Sy Nutkevitch și și-a păstrat avantajul până târziu în repriza a treia. Meciul a rămas strâns datorită unui efort defensiv stelar al celor de la Havoc. Max Milosek a avut o prestație spectaculoasă, adunând 43 de parade. Într-un târziu, în prelungiri, John Schiavo a strecurat o lovitură pe lângă portarul lui Ice Flyers pentru a câștiga cu 2-1. Havoc revine la acțiune la Knoxville pe 12 februarie…. Full Story

Mai multe știri din Southern Professional Hockey League mai jos

SPHL anunță suspendarea

Februarie 6, 2021 – HUNTERSVILLE, NC – Southern Professional Hockey League (SPHL) a anunțat sâmbătă următoarea suspendare:Kasey Kulczycki de la Birmingham Kasey Kulczycki de la Birmingham a fost suspendat un meci în conformitate cu regula 28, Disciplină suplimentară, ca urmare a acțiunilor sale în meciul 32 din SPHL, Huntsville la Birmingham, disputat vineri, 5 februarie.Kulczycki a primit o penalizare majoră și o abatere de joc în conformitate cu regula 58, Butt-ending, la 17:33 din a treia perioadă.Kulczycki va rata meciul din această seară împotriva lui Macon…. Full Story

Portarul Jake Theut a fost desemnat Jucătorul lunii în SPHL

Februarie 4, 2021 – HUNTERSVILLE, N.C. – Liga profesionistă de hochei din sud (SPHL) a anunțat astăzi că portarul Jake Theut de la Macon Mayhem a fost desemnat Jucătorul lunii decembrie/ianuarie de către Warrior Hockey/SPHL.Theut a avut 3-0-2, cu o medie de 1,76 goluri împotriva și un procentaj de apărare de 0,966, ajutându-i pe cei de la Mayhem să obțină cel mai bun procentaj de victorie (0,667) din SPHL în prima lună completă a sezonului, în ciuda unei pauze de 20 de zile între meciuri, din cauza protocoalelor de siguranță ale ligii…. Full Story

SPHL anunță suspendări

Februarie 3, 2021 – HUNTERSVILLE, NC – Liga profesionistă de hochei din sud (SPHL) a anunțat miercuri următoarele suspendări: Austin Lotz de la Birmingham Austin Lotz de la Birmingham a fost suspendat opt meciuri în conformitate cu regula 28, disciplină suplimentară, ca urmare a acțiunilor sale în meciul 277, Birmingham la Pensacola, jucat vineri, 29 ianuarie.Lotz a primit o pedeapsă majoră și o conduită greșită de joc în conformitate cu regula 61, Slashing, la 8:19 din prima repriză.Lotz a lipsit de la meciul lui Birmingham împotriva Huntsville pe 30 ianuarie și va lipsi de la meciul… Full Story