Austin Dillon lett a második versenyző a sokadik futamon, aki megszilárdította pozícióját a közelgő NASCAR Kupa rájátszásban, megnyerve a Texas Motor Speedwayen rendezett vasárnapi kupa futamot.

Ez volt Dillon harmadik kupa győzelme karrierje során, és megszakította 88 futam óta tartó nyeretlen sorozatát. A Richard Childress Racing csapattársa, Tyler Reddick lett a második (és egyben a legjobban célba érő Cup-újonc).

Ez volt az első alkalom, hogy az RCR versenyzői 1-2. helyen végeztek, mióta Clint Bowyer és Jeff Burton 2011-ben Talladega-ban megfordította a trükköt.

Joey Logano lett a harmadik vasárnap, őt Kyle Busch és Kevin Harvick követte.

A győzelemmel Dillon a 17. playoff-pozícióból ugrott fel és bebiztosította a rájátszást. Johnson a 16. helyre esett vissza, az utolsó rájátszást érő helyre. Johnson Hendrick Motorsports-os csapattársa, William Byron, aki vasárnap a 37. helyen végzett, miután összetört, kiesett az első 16 playoff-helyről a 17. helyre, két ponttal a cutoff-vonal alá.

Kattintson ide az eredményekért

Dillon csatlakozott a múlt heti, Kentuckyban győztes Cole Custerhez, akik nem csak a rájátszásban biztosították helyüket, hanem az összesített tabellán is nyertek.