Ohio State wraca do domu po ciężkiej porażce z Northwestern w miniony weekend. Ohio State Buckeyes (7-2) będą chcieli odbić się od dna w meczu z Nebraska Cornhuskers (4-5) przed wyjazdem do Minnesoty w ten weekend.

Miejsce: Columbus, Ohio
Godzina meczu: 6:30 ET
Obserwacja TV: Big Ten Network
Radio: 97.1 FM The Fan

Przegrana z Wildcats w sobotę była brutalna dla Ohio State. Buckeyes kontrolowali przebieg spotkania przez większość drugiej połowy, zanim pozwolili sobie na utratę prowadzenia. Seth Towns rozegrał swój najlepszy mecz w barwach Buckeye, zdobywając 11 punktów w ciągu 17 minut gry. Zwycięstwo Northwestern przyniosło Wildcats 3-0 w Big Ten po raz pierwszy od 50 lat.

OHIO STATE OVERVIEW

Ohio State ma za sobą solidny start 7-2, ale Buckeyes są jak na razie w tym sezonie na fali wzlotów i upadków.

Buckeyes rozpoczęli kampanię 2020-21 pięcioma zwycięstwami z rzędu w rozgrywkach pozakonferencyjnych. Po porażce w meczu otwierającym Big Ten z Purdue, gdy grali bez swojego najlepszego gracza, Ohio State odniosło dwa kluczowe zwycięstwa nad UCLA z Pac-12 i Top 25 Rutgers z Big Ten.

Wtedy Buckeyes spadli do 1-2 w Big Ten po rozczarowującej porażce na wyjeździe z Northwestern w ostatni weekend. Ohio State było w kontroli z siedmiu minut pozostałych i 64-57 prowadzenie, ale nie mógł zarządzać trzymać się, ostatecznie przegrywając 71-70. Duane Washington Jr. spudłował layup, który mógł wygrać mecz na kilka sekund przed końcem.

Sophomore forward E.J. Liddell był wybitny dla Bucks w tym sezonie. Po tym jak stracił trochę czasu na początku sezonu z powodu choroby, ta 6-7-letnia wschodząca gwiazda dała Buckeyes ogromny zastrzyk energii, zdobywając 36 punktów i 14 zbiórek w dwóch ostatnich meczach.

Starszy obrońca C.J. Walker jest głównym bohaterem drużyny i jest worem roboczym Buckeyes. Jest liderem zespołu z 33,5 minutami na mecz. Transfer z Florida State przyniósł w zeszłym roku 16,5 punktu, 5,0 zbiórek i 3,5 asysty w meczu z Nebraską.

Senior Kyle Young jest sercem i duszą Buckeyes. W ostatnich czterech meczach zdobywał średnio 11 punktów i 8 zbiórek. Jego doświadczenie jest kluczowe dla tego zespołu, ponieważ rozegrał 90 spotkań w tym sezonie.

NEBRASKA OVERVIEW

Nebraska ma za sobą trudny start 4-5, ale Cornhuskers są jak na razie solidni w tym sezonie.

Huskers otworzyli kampanię 2020-21 wygrywając z McNeese State. Zabawa szybko się skończyła, gdy przegrali 69-66 z Nevadą.

Nebraska zajęła się dwoma zespołami z Dakoty, pokonując North Dakota State i South Dakota.

Po 11-punktowej porażce z Georgia Tech nastąpiła 24-punktowa przegrana z Creighton. Nebraska z łatwością poradziła sobie z Doane przed rozpoczęciem rywalizacji w Big Ten.

Corhuskers spadli do 0-2 w Big Ten play po przegranych 67-53 w Wisconsin i 80-69 w Michigan. Oba mecze były wyrównane pod koniec jednej połowy, zanim wymknęły się spod kontroli. On jest jednym z zaledwie czterech graczy w kraju, który jest średnio co najmniej 14,0 punktów, 7,0 zbiórek i 5,0 asyst na mecz.

Junior strażnik Teddy Allen jest płodnym strzelcem. Jest obecnie szósty w Big Ten w punktacji. Allen jest również zagrożeniem w defensywie, ponieważ jest obecnie drugim zawodnikiem w konferencji pod względem kradzieży.

Junior Trey McGowens jest kolejnym graczem do oglądania dla Huskers. Transfer z Pittsburgha (6-4) ma na koncie 20 meczów z dwucyfrową liczbą punktów w karierze. W tym sezonie zdobywa średnio 11,1 punktu na mecz dla Nebraski.

KEJE OHIO STATE

Oto trzy klucze dla Buckeyes do powrotu do kolumny zwycięstw przeciwko głodnej gry drużynie Nebraski:

1. Ktoś musi wypełnić pustkę po Jallow’ie – Buckeyes będą bez kluczowego gracza, Musy Jallow’a, kiedy zmierzą się z Nebraską w środę wieczorem. Główny trener, Chris Holtmann, ogłosił we wtorek, że młodszy obrońca nie będzie dostępny w środę z powodu kontaktu z COVID-19. Jallow gra w tym sezonie średnio 22,4 minuty na mecz i jest kluczem do sukcesu Ohio State, szczególnie w defensywie. Nie oczekuje się, że będzie to długotrwała absencja Jallowa, ale data jego powrotu nie została jeszcze ustalona.

2. Justice Sueing – Justice Sueing wyszedł z bramy z gorącym żarem dla Buckeyes. Junior otworzył sezon, zdobywając średnio 14,0 punktów i 4,5 zbiórek w pierwszych sześciu meczach. W ostatnich trzech meczach Sueing zdobył już tylko 14 punktów i dziewięć zbiórek. Jest to jego pierwszy sezon w barwach Buckeyes, gdyż w poprzednim przesiedział cały sezon po transferze z Kalifornii. Weteran z Honolulu na Hawajach ma odegrać ważną rolę w tym sezonie dla Ohio State i (zwłaszcza bez Jallowa) bardzo ważne jest, aby wcześnie i często występował przeciwko Nebrasce.

3. Wyjście na prowadzenie – W dwóch pierwszych meczach Nebraski w Big Ten, Cornhuskers byli w stanie utrzymać się w grze do drugiej połowy. Ohio State jest po ciężkiej porażce z Northwestern na wyjeździe i powrót do domu w Columbus powinien być dla Buckeyes przyjemnym uczuciem. Ważne jest, aby Ohio State zaczęło od dobrego początku i nie oglądało się za siebie. Huskers są głodni pierwszej wygranej w Big Ten w tym sezonie i Ohio State musi się upewnić, że nie będzie to ich pierwsza wygrana. Najlepszym sposobem na pozbycie się smaku porażki z ich ust będzie przejęcie kontroli nad meczem przez Buckeyes i wykorzystanie słabej postawy Nebraski.

MATCHUP DO OGLĄDANIA

Dalano Banton z Nebraski vs Duane Washington Jr z Ohio State – To może być kluczowy pojedynek w środowy wieczór. Banton jest jednym z najzdolniejszych strzelców w konferencji, a Duane Washington Jr. od dwóch sezonów zajmuje drugie miejsce w drużynie pod względem zdobytych punktów. Jedną z kluczowych różnic między tymi dwoma zawodnikami jest wzrost. Banton ma 6-9, a Washington Jr. 6-3. Ciekawie będzie zobaczyć, czy obrońca Buckeye odbije się w tym meczu od dna po zdobyciu zaledwie siedmiu punktów w meczu z Northwestern. Jego 22 punkty w meczu z Rutgers poprowadziły Buckeyes do wielkiego zwycięstwa w Big Ten.

Jeśli Duane Washington Jr. może dorównać lub przekroczyć dorobek punktowy Dalano Bantona, Ohio State prawdopodobnie będzie miało kontrolę nad meczem. Mecz z elitarnym obrońcą, jakim jest Banton, będzie świetnym sprawdzianem dla Washingtona. Jr w jego młodszym sezonie. Ohio State będzie polegać na jego obecności i umiejętnościach weterana przez cały rok.