Występujący w swoim pierwszym turnieju od czasu przegranego finału Australian Open, Rafael Nadal spotkał się z Nickiem Kyrgiosem w drugiej rundzie Mexican Open.

Hiszpan przystąpił do turnieju w pogoni za swoim trzecim tytułem w imprezie ATP 500. Jednak jego dwa zwycięstwa w Acapulco były zanim impreza zmieniła się z kortów ziemnych na korty twarde w 2014 roku.

Przed meczem z Kyrgiosem, Nadal miał 14-1 rekord w Mexico Open, wygrywając 28 ze swoich 30 setów w Acapulco. Ostatnim razem, gdy najwyższy seed grał w turnieju, poniósł porażkę w prostych setach z Samem Querreyem w 2017 roku.

W jednym z meczów roku do tej pory, Kyrgios zrobił go w trzech rozrywkowych setach.

Więcej: Kiedy następny mecz Federera? | Kiedy Kyrgios zagra następny mecz?

Sporting News ma wszystko, co musisz wiedzieć o następnym meczu Nadala.

Kiedy Rafael Nadal zagra następny mecz?

Król kortów ziemnych powróci na swoją uświęconą nawierzchnię w Monte Carlo Masters, turnieju, który wygrał rekordowo 11 razy.

Monte Carlo jest jedynym nieobowiązkowym turniejem Masters 1000, więc tylko 43 z 53 najwyżej sklasyfikowanych graczy na świecie zgłosiło się do zawodów.

Nadal ma jeden z ostatnich trzech kolejnych turniejów w Monako i pokonał Japończyka Kei Nishikori 6-3 6-2 w 2018.

Wejdzie do wydarzenia, mając na celu dodanie do swojego rekordowego dorobku 33 tytułów Masters 1000.

Nadal krytykuje Kyrgiosa po meksykańskim showdown

Oczekiwano, że starcie Kyrgios-Nadal w Acapulco będzie ripperem między dwoma wielkimi rozrywkami w grze – i nie zawiodło.

Kyrgios pokonał hiszpańskiego mistrza w nieco ponad trzy godziny, wygrywając 3-6 7-6(2) 7-6(6).

Po meczu Nadal – który na korcie uścisnął Aussie chłodny uścisk dłoni – rzucił się na Kyrgiosa w pomeczowej wypowiedzi prasowej, niemalże w tym samym momencie, w którym wygłosił pochwałę.

„To zawodnik, który ma ogromny talent, mógłby wygrywać Wielkie Szlemy lub walczyć o pierwsze miejsce w rankingu… brakuje mu szacunku dla publiczności, rywala i samego siebie” – powiedział Nadal.

Kyrgios bronił się we własnym komunikacie prasowym, sugerując, że Nadal kontroluje tempo bardziej niż jego przeciwnicy chcieliby przyznać.

„Jestem inny. Rafa jest inny. On może skupić się na tym, co musi zrobić,” powiedział Kyrgios.

„On nie wie, przez jaką podróż przeszedłem, nie zna mnie. Więc nie zamierzam go w ogóle słuchać.”

Nadal mówi o emeryturze i golfie

Powrót Nadala dwa lata temu był jedną z najlepszych historii 2017 roku – tuż obok Rogera Federera.

Dwaj weterani podzielili się w tamtym roku po dwa wielkoszlemowe zwycięstwa i wrócili na szczyt rankingów ATP.

Kontuzje zagrażały jego karierze, ale 32-latek nie zamierza jeszcze przechodzić na emeryturę.

Nadal prawi Kyrgiosowi ogromne komplementy

Nick Kyrgios dał pokaz pokonując Nadala w Fast4 w Sydney w styczniu.

Pomimo, że radzi sobie z krytyką w domu, Kyrgios otrzymał ogromne pochwały od Nadala… w tamtym czasie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Nadal udziela zabawnego wywiadu po meczu

Mówiąc po zwycięstwie w pierwszej rundzie nad Duckworthem, Nadal został zapytany o swoje przemyślenia na temat następnej generacji graczy, którzy się przebijają.

Jego odpowiedź sprawiła, że tłum był w szoku. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Jak Nadal zdobył swoją 11. koronę Roland-Garros

Po powrocie do zdrowia po kontuzji biodra odniesionej podczas Australian Open, Nadal pomógł hiszpańskiej drużynie Pucharu Davisa odnieść zwycięstwo nad Niemcami w ćwierćfinale Grupy Światowej.

Później z powodzeniem obronił swój tytuł Masters Monte Carlo bez straty seta i zdobył rekordowy 31. tytuł Masters. Dzięki temu Hiszpan został zawodnikiem z największą liczbą tytułów Masters 1000 w historii, a także zdobył swój 11. tytuł w Monte Carlo oraz 76. tytuł w karierze.

Nadal następnie zdobył swój 11. tytuł w Barcelonie. Dzięki temu zwycięstwu stał się pierwszym graczem w Open Era, który wygrał 400 meczów zarówno na kortach ziemnych, jak i kortach twardych. Był to również jego 20. tytuł z serii ATP 500, oznaczający jego 14. sezon z rzędu z przynajmniej jednym tytułem ATP 500.

Jednakże, starając się zachować swój ranking nr 1 w Madrycie, Nadal przegrał w prostych setach z Dominikiem Thiemem w ćwierćfinale, kończąc swoją 21-meczową i rekordową 50-setową passę zwycięstw na glinie. W procesie, on również zrezygnował z jego światowego rankingu nr 1 do Federer.

Nie pozostał w dół na długo, zdobywając swój ósmy tytuł Rome Masters i jego 78. tytuł w karierze, pokonując Alexander Zverev w trzech setach, wyprzedzając John McEnroe na czwartym miejscu na liście najwięcej tytułów wygranych w Open Era. Był to 32. tytuł mistrzowski Nadala, który odzyskał także pozycję nr 1 z rąk Federera. 1 miejsce od Federera.

W tym, co wydawało się jak uderzenie serca, Nadal osiągnął bezprecedensowy 11 tytuł French Open po utracie tylko jednego seta w całym turnieju, pokonując Thiema w finale. Dzięki tej wygranej Nadal wyrównał rekord Margaret Court w liczbie tytułów singlowych w zawodach Wielkiego Szlema (Court zdobyła 11 tytułów mistrzowskich w Australii).

Zwycięstwo w French Open było 17. tytułem Wielkiego Szlema dla Nadala, a on sam stał się czwartym człowiekiem w Erze Otwartej, który zdobył trzy lub więcej tytułów po ukończeniu 30 lat, dołączając do Federera, Roda Lavera i Kena Rosewalla.

Jaką kontuzję miał Rafael Nadal?

Nadal został zmuszony do opuszczenia swojego ćwierćfinałowego meczu Australian Open z Marinem Cilicem w styczniu. W tym czasie spodziewano się, że będzie miał kilka tygodni wolnego, aby zrehabilitować się za dolegliwości biodra przed powrotem do gry.

Ten plan szedł ładnie aż do Mexico Open w Acapulco, gdzie Nadal był późno wycofania, mimo że był w Meksyku.

Wycofał się również z Indian Wells Masters i Miami Open z powodu kontuzji. Jednak pomimo nieobecności w Miami, Nadal odzyskał ranking nr 1 w kwietniu z powodu przegranej Federera w drugiej rundzie.

Ostatnio wycofał się z Paris Masters z powodu kontuzji brzucha, a później z ATP Finals z dolegliwościami kolana.