? Cytaty po meczu
? Game Stats (box score, play-by-play, substytucje)

By JR ROSS
Associated Press Writer

SOUTH BEND, Ind. (AP) – Notre Dame nie przegrało tego meczu w ostatniej minucie. Irlandczycy nigdy nie mieli szansy.

Bill Burke uderzył Gari Scott na 80 jardów, czwarta kwarta przyłożenie jako Michigan State pokonał 24-ranked Notre Dame 23-13 w sobotę, spadając Irlandczyków do ich drugiego 1-3 początek w ciągu ostatnich trzech seasons.

„To po prostu wziął wiatr z ciebie tam, bo czułeś się jak masz trochę impetu,” Notre Dame trener Bob Davie powiedział. „Czułeś, że to będzie zejść do ostatniej sztuki gry.”

The Irish stracił do Purdue w zeszłym tygodniu po zatrzymany od wewnątrz 1-yard linii na dwóch prostych grach w ostatnich sekundach. Dwa tygodnie temu, stracili do Michigan, kiedy w ostatniej chwili napęd zakończył się na linii 10 jardów, jak czas się skończył. I wydawało się, że są gotowi na jeszcze jeden finisz w ostatniej chwili po wejściu do końcowego okresu remis 7-7.

Ale Burke zakończył wszelkie nadzieje na bohaterstwo w ostatniej chwili.

Po bramce Jima Sansona, która zremisowała grę na 13-13 z 5:44 w lewo, Burke przejął na Michigan State 20. On prawie podał grę do Notre Dame, kiedy jego pierwsze podanie zostało odbite w powietrze, ale irlandzki linebacker Anthony Denman nie mógł utrzymać się przy piłce. Burke trafił Scotta dwa zagrania później na zwycięski wynik.

Scott wciągnął podanie w pobliżu znacznika first-down na lewej linii bocznej, oderwał się od wolnego bezpieczeństwa Deke Cooper i ścigał się w dół linii bocznej, jak tłum spadł ogłuszająco cichy.

„Przynieśli blitz z gniazda i Gary pobiegł trasą rogu,” Burke powiedział. „Oni jakby zapomnieli o nim tam z tyłu. Dostał się za obronę, a ja widziałem go od razu, umieścić trochę powietrza pod piłkę i Gary zadbał o resztę.”

Burke zakończył 21-of-37 dla 292 jardów z dwoma przyłożeniami i jednym przechwytem jako Michigan State pokonał Irlandczyków na trzeci rok z rzędu, jego najdłuższa zwycięska passa w serii od wygrania ośmiu prostych z 1955-63.

Jackson próbował zebrać Notre Dame na jeden ostatni strzał w strefie końcowej, prowadząc Irlandczyków do połowy pola. Ale Amp Campbell złamał Jackson’s third-down pass, a Davie wybrał kopnięcie z 3:16 lewo, a nie go for it.

Davie powiedział, że figured punt dałby Irlandczykom kolejny strzał do wyniku, a nie umieszczenie całej gry na jednej sztuce. Ale Lloyd Clemons rozpoczął 42-jardowy bieg na 15 metr, co pozwoliło Paulowi Edingerowi na zdobycie trzeciego gola w tym kwartale.

„Było wiele rzeczy, które mogły się wydarzyć,” powiedział Davie. „Nie chciałem, aby wszystko sprowadzić do zrobienia tego na czwartym down.”

Strata spadła Notre Dame do 0-3 vs. Big Ten w tym sezonie po tym, jak szkoła odrzuciła ofertę konferencji, aby dołączyć w lutym. Davie jest 2-7 przeciwko konferencji w jego trzech sezonów.

„To jest prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych doświadczeń, że nie tylko ja, ale moi koledzy z drużyny doświadczyli” Notre Dame defensywny koniec Grant Irons powiedział. „Jedyne, co możemy zrobić, to po prostu walczyć przez to.”

„Nie spodziewaliśmy się tego w ogóle.”

Coach Nick Saban ma 3-0 rekord przeciwko Irlandczykom, a Spartanie mają swój drugi start 3-0 od 1979 roku. Oznacza to również tylko drugi raz od 1987 roku, że zespół wygrał trzy z rzędu przeciwko Irlandczykom, którzy zaczęli sezon 1-3 lub gorzej tylko po raz siódmy w ciągu 111 lat. Dwa z nich miały miejsce pod okiem Davie’go.

„Nie gramy przez dwa tygodnie, a wiele rzeczy może się zdarzyć w ciągu dwóch tygodni,” powiedział Davie. „Albo będziemy się poprawiać, albo gasnąć na zachód słońca.”