Corvettes met een groot blok brengen altijd gezonde bedragen op bij oldtimerveilingen, maar zelden gaat er een L88 over de toonbank, laat staan twee. Mecum zal een paar C3 L88 Corvettes verkopen op zijn komende Kissimmee (Florida) veiling.

Een 1969 Corvette coupe en een 1969 Corvette cabriolet, beide uitgerust met de L88 big-block V-8 motor, zullen als een paar worden verkocht op de veiling. L88 Corvettes zijn ongelooflijk zeldzaam. Tussen 1967 en 1969 werden er slechts 216 gebouwd, en allemaal waren ze in feite raceauto’s, vermomd voor gebruik op de weg. Zora-Arkus Duntov, de oprichter van de Corvette, creëerde het pakket om het verbod van General Motors op motorsportactiviteiten in die tijd te omzeilen.

1969 Chevrolet Corvette met L88 big-block V-8

De 427-cubic-inch L88 V-8 werd geschat op 430 pk, hoewel dyno-tests aantoonden dat de motor ruim boven de 500 pk uitkwam. De prestaties hielden echter niet op bij de motor, en beide Corvettes zijn voorzien van een Muncie M22 handgeschakelde versnellingsbak met vier versnellingen, een 4.56:1 Positraction achterwiel en veel van het normale comfort is geschrapt. Er is geen radio, elektrische accessoires of airconditioning. De L88-aangedreven Corvettes hadden ook geen ventilatorkap, wat er vrijwel zeker voor zorgde dat ze op een warme dag in het verkeer oververhit raakten.

Dat maakte de auto’s nogal impopulair. Dat, en het feit dat het pakket meer dan $1,000 toevoegde aan de basisprijs van de Corvette’s $4,420 en 103 octaan brandstof vereiste.

Overigens overspande de L88 de C2 en C3 generaties, en 116 van de auto’s werden gebouwd voor het modeljaar 1969.

De L88 Corvette coupe heeft slechts 2,000 mijl op de teller staan nadat hij tientallen jaren – letterlijk – was opgeborgen. Volgens de documentatie kocht de oorspronkelijke eigenaar de auto en “stopte hem weg” zonder zelfs maar een inspectie voor aflevering. Na een restauratie in het begin van de jaren 2000, heeft de auto meerdere Bloomington Gold awards gewonnen. Hij is afgewerkt in Tuxedo Black, wat decennia geleden een gewilde Corvette tint was.

De cabriolet werd oorspronkelijk gekocht door Tony DeLorenzo, een prominente SCCA Corvette racer van die tijd. DeLorenzo reed dagelijks met de L88 Corvette. Het is een van de twee cabriolets die de zwart-op-zwart configuratie deelt die toevallig overeenkomt met de coupé. DeLorenzo rustte de auto uit om bij zijn door Owens Corning gesponsorde raceauto te passen en verkocht hem vervolgens aan een vriend die er in Europa mee racete. De auto keerde uiteindelijk terug naar de Verenigde Staten en werd gerestaureerd door dezelfde werkplaats die rond dezelfde tijd aan de coupé werkte. Ook deze auto heeft meerdere Bloomington Gold Awards gewonnen.

Corvette-liefhebbers zullen flink moeten betalen om dit historische duo te kunnen kopen. Mecum schat dat het paar voor meer dan 1,1 miljoen dollar zal worden verkocht, misschien zelfs voor 1,35 miljoen dollar. We zullen weten hoeveel verzamelaars bereid zijn te besteden wanneer het L88-duo op vrijdag 11 januari in Kissimmee over de toonbank gaat.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.