AmateurEdit

Amatőrként Dungey nem brillírozott a mini osztályokban. Amint felkerült a teljes méretű motorokra, elkezdett javulni, olyannyira, hogy futamokat nyert. Dungey amatőr karrierjét a 2005-ös Loretta Lynn’s Amateur bajnokság megnyerésével koronázta meg, és a következő évben várható volt, hogy megismétli ezt.

2006Szerkesztés

Ryan Dungey az évet az amatőr 250 köbcentisek között kezdte. Annak ellenére, hogy “B” kategóriás versenyző volt és többnyire 10. helyezéseket termelt, felkeltette a Suzuki csapatfőnökének, Roger De Costernek a figyelmét. Dungey első profi versenyén a Minnesota állambeli Millville-ben található Spring Creek-i pályáján indult. Dungey a 142-es rajtszámmal a Moto 1-ben egy lenyűgöző 8., a Moto 2-ben pedig egy 8. helyet ért el, amivel 7. lett az összesítésben az egyik legsárosabb szabadtéri nemzeti versenyen. Dungey megmutatta, hogy ez az eredmény nem volt véletlen, és a következő héten a New York-i Broome-Tiogában 13-13-as eredménnyel a 15. helyen végzett. Dungey az utolsó 4 fordulóban küszködött, és az utolsó 4 motoszámban csak kétszer végzett a 20. helynél előrébb. Összesen 50 ponttal és a 28. helyen végzett a 250 MX összesített tabelláján.

2007Edit

Az első teljes éve a profik között a 250 East Supercrossban kezdődött. A 62-es számú gyári Suzuki versenyzőtől senki sem várt sokat, és nem ez lett volna az első alkalom, hogy alábecsülik. Dungey rögtön a rajtnál leiskolázta a mezőnyt, és megnyerte élete első profi szuperkrossz futamát. A szuperkrossz szezon hátralévő részében küzdött, vagy nyert, vagy bukott. Az 5. fordulóban visszatért, és megszerezte karrierje második győzelmét. A 6. fordulóban harmadik lett, a Supercross East sorozat utolsó fordulóját pedig megnyerte, így összességében ötödik lett. A szezonzáró Dave Coombs East-West Shootouton Las Vegasban Ryan 4,7 másodperccel nyert a második helyezett Jake Weimer előtt. Ryant a 2007-es év Supercross újoncának választották.

Az AMA Motocross első teljes szezonjában Dungey az 1. fordulóban 3-3. helyezést ért el, ami pályafutása első profi dobogós helyezése. Következetességéről tanúbizonyságot téve, Ryan a 2. fordulóban 4-4, a 3. fordulóban 3-3, a 4. fordulóban 5-4 helyezést ért el, és összesen négyszer állt fel a dobogóra. Annak ellenére, hogy sérülés miatt elhagyta a sorozatot, a szezonban az ötödik helyen végzett.

2008Szerkesztés

Dungey-tól azt várták, hogy második profi szezonjában megnyeri a 2008-as Supercross West bajnoki címet. A szezon első felében jelentős pontelőnyt épített ki, de a szezon közepére előnye megcsappant, és kétpontos hátrányba került riválisa, Jason Lawrence mögött, aki megszerezte a bajnoki címet.

2009Edit

A 250-es géposztályban töltött utolsó évében uralta a 250-es nyugati szuperkrosszot, miközben a Kawasaki Christophe Pourcel-ével küzdött az AMA Motocross bajnoki címért. Az amerikaiak nem számítottak arra, hogy versenyképes lesz a 2009-es Motocross des Nations-ben, mivel az A-listás versenyzők, James Stewart és Ryan Villopoto sérülések miatt kiestek. Dungey-t, aki még soha nem versenyzett 450 köbcentis motorral, jelölték csapatkapitánynak, és az MX1 (450-es) királykategóriában indult. Az amerikai, az erős francia és a házigazda olasz csapatok közötti küzdelemben Dungey az utolsó moto-ban az első helyet szerezte meg, és biztosította az USA 20. MXoN győzelmét.

2010Edit

Ryan Dungey-nak egy szerény újonc szezont jósoltak a 450-es szuperkrosszban. James Stewart volt a nagy favorit, aki második bajnokságából érkezett. Dungey erősen kezdett, és az első szezonbeli futam nagy részét vezette, amíg James 2 körrel a vége előtt meg nem előzte. Dungey visszavágott, és az utolsó körben majdnem megelőzte. A 2. és 3. fordulóban 2 győzelemmel tért vissza. Dungey hat futamot nyert ebben a szezonban, és Jeremy McGrath óta ő lett az első versenyző, aki újoncként megnyerte a Supercross bajnokságot.

Dungey lassan kezdett Hangtownban, a szabadtéri motokrossz szezon első versenyén. A 2. fordulóban visszavágott, és mindkét motoszámot megnyerte. Dungey az utolsó 11 fordulóból 10-et megnyert, és megszerezte első AMA Motocross 450-es bajnoki címét. Az AMA Supercross és Motocross összesen 29 fordulóján keresztül a futamok több mint felét megnyerte, és ő lett az egyetlen versenyző, aki újonc évében mind a Supercross, mind a Motocross bajnoki címet megszerezte. Dungey vezette az amerikai csapatot a 2010-es MXoN 21. győzelméhez.

2011Szerkesztés

2011-ben Ryan mentora, Roger De Coster elhagyta a Suzuki csapatot, és ennek hatása Ryanre nyilvánvaló volt. A szuperkrossz szezonban még így is tisztes 3. helyezést ért el Ryan Villopoto és Chad Reed mögött, de a csapatváltás híre terjedt.

Ryan a 2011-es szabadtéri szezonra az első számú lemezzel érkezett. Az első fordulóban Chad Reeddel és Ryan Villopotóval is megküzdött, és a 2. helyet szerezte meg az összesítésben, 1-2 moto célba érésével Chad 2-1-gyel szemben. Villopoto a 3. helyen végzett 3-3-mal. A 2. fordulóban egy erős 2. helyet szerzett az első moto-ban, de a 2. moto-ban meghibásodott a motorja, és a 2. moto-ban kiesett, így összességében a 8. helyen végzett. A 10. fordulóban Dungey megnyerte az első moto-t, de a 2. moto rajtját kihagyta a 450-es Suzuki újabb meghibásodása miatt, végül egy perccel a mezőny mögött ért ki a pályára. A moto végére a 7. helyre küzdötte fel magát, így a 3. helyet szerezte meg a nap végére. A szezont a 2. helyen zárta, mindössze 12 ponttal lemaradva Villopoto mögött. Dungey vezette az amerikai csapatot a 2011-es MXoN 22. és 3. egymást követő győzelméhez.

2012Szerkesztés

Dungey csatlakozott De Costerhez a KTM-nél, és a 2012-es AMA Supercrossra szó szerint a kedvére építettek egy szériamotort. Dungey négy szuperkrossz versenyen is 1. lett. A 9. fordulóban megrepedt kulcscsonttal versenyzett, de a műtét után kihagyta a 10-14. fordulót, és a 3. helyen zárta a szezont.

Dungey kiemelkedő teljesítményt nyújtott a szabadtéri MX-ben. Miután az 1. és 2. fordulóban James Stewart mögött a 2. helyen végzett, az utolsó 20 versenyből 19 győzelemmel és 10 összesített győzelemmel fejezte be a szezont, és két fordulóval a szezon vége előtt megszerezte második szabadtéri bajnoki címét a 450-es osztályban. Ez volt a KTM első bajnoki címe az USA-ban.

2013Szerkesztés

Bár nem ez volt a legjobb éve, Dungey a szezon 29 futamából 23-at megnyert, ami előrevetítette a “Diesel” becenevet a teljesítménye állandósága miatt. Villopoto és Davi Millsaps mögött a 3. helyen végzett a Supercrossban, Villopoto mögött pedig a 2. helyen a szabadedzéseken.

2014Edit

Dungey 2014-ben is az osztály legkövetkezetesebb versenyzőjeként folytatta, 29-ből 21 alkalommal a dobogóra állt. A 2014-es szuperkrossz 16. fordulója volt az utolsó alkalom, amikor Dungey pályafutása hátralévő részében a top 5-ön kívül végzett. A 2. helyen végzett Ryan Villopoto mögött a szuperkrosszban és a 2. helyen, 14 ponttal lemaradva Ken Roczen mögött a motokrosszban.

2015Szerkesztés

A 2015-ös szezon klasszikus Dungey-é volt, megmutatta a dízel állandóságát és hihetetlen sebességet adott hozzá, hibátlan menetet hibátlan menet után kattintva. Dungey újdonsült energiája a pályán csillagászati eredményeket hozott. Tizenöt összesített győzelem és 21 zsinórban elért dobogós helyezés az AMA Supercrossban és a motokrosszban is visszatette az 1-es rajtszámot a KTM-re. Az év egyetlen 5. helyezése után a szabadtéri 6. fordulójában, Dungey további 21 zsinórban elért dobogós helyezést tekert fel a 2016-os szezonban.

2016Szerkesztés

Dungey rekordot állított fel a 2016-os szuperkrosszban, 31 egymást követő dobogós helyezéssel a 2015-2016-os szezonok együttesében. Megnyerte a szuperkrossz bajnokságot.

2017Szerkesztés

2017-ben az eddigi legkeményebb csatát vívta a szupergyors Eli Tomac ellen. Mivel csak három győzelmet aratott a szezonban Tomac kilenc győzelmével szemben, Dungey ismét a következetességet használta fel a bajnoki cím megszerzéséhez. Dungey a szezonzárón 5 ponttal szerezte meg a bajnoki címet minden idők egyik legjobb szuperkrossz futamán. Közvetlenül a bajnoki cím megszerzése után bejelentette visszavonulását.