A mexikói nyílt teniszbajnokság második fordulójában Rafael Nadal az Australian Open döntőjének elvesztése óta első versenyén Nick Kyrgiosszal találkozott.

A spanyol teniszező harmadik ATP 500-as bajnoki címére hajtott. Az Acapulcóban aratott két győzelme azonban még azelőtt történt, hogy a verseny 2014-ben salakos pályáról kemény pályára váltott.

A Kyrgios elleni mérkőzés előtt Nadal 14-1-es mérleggel állt a Mexico Openen, 30 szettből 28-at nyert Acapulcóban. Legutóbb, amikor az első helyen kiemelt játékos játszott a tornán, 2017-ben sima szettes vereséget szenvedett Sam Querrey ellen.

Az év egyik eddigi mérkőzésén Kyrgios három szórakoztató szettben intézte el őt.

TOVÁBB: Mikor lesz Federer következő meccse? | Mikor játszik legközelebb Kyrgios?

A Sporting News mindent megtudhat arról, hogy mikor lesz Nadal következő mérkőzése.

Mikor játszik legközelebb Rafael Nadal?

A salakpálya királya visszatér szentelt felületére a Monte Carlo Mastersen, egy olyan tornán, amelyet rekordot jelentő 11 alkalommal nyert meg.

A Monte Carlo az egyetlen nem kötelező Masters 1000-es torna, így a világranglista első 53 helyezettje közül csak 43-an neveztek az eseményre.

Nadal az elmúlt három egymást követő monacói tornán egy volt, 2018-ban pedig 6-3 6-2-re legyőzte a japán Kei Nishikorit.

Azzal a céllal lép pályára, hogy tovább növelje 33 Masters 1000-es rekordját.

Nadal kritizálja Kyrgiost a mexikói összecsapás után

A Kyrgios-Nadal összecsapás Acapulcóban várható volt, hogy a játék két nagy szórakoztatója között egy felkapott meccs lesz – és nem okozott csalódást.

Kyrgios alig több mint három óra alatt múlta felül a spanyol bajnokot, 3-6 7-6(2) 7-6(6) 7-6(6) győzelemmel.

A mérkőzés után Nadal – aki a pályán fagyos kézfogást adott az ausztrálnak – a meccs utáni sajtótájékoztatóján szinte a dicsérő szavakkal egy időben ostorozta Kyrgiost.

“Ő egy olyan játékos, aki hatalmas tehetséggel rendelkezik, Grand Slamet nyerhetne, vagy kiharcolhatná az első helyet a ranglistán… hiányzik belőle a tisztelet a közönség, a rivális és saját maga iránt” – mondta Nadal.

Kyrgios a saját sajtótájékoztatóján megvédte magát, arra utalva, hogy Nadal jobban irányítja a tempót, mint azt az ellenfelei elismerni szeretnék.

“Én más vagyok. Rafa más. Ő arra tud koncentrálni, amit tennie kell” – mondta Kyrgios.

“Nem tudja, milyen utazáson mentem keresztül, nem ismer engem. Szóval egyáltalán nem fogok figyelni.”

Nadal a visszavonulásról és a golfról beszél

Nadal két évvel ezelőtti visszatérése 2017 egyik legjobb története volt – egyenrangú Roger Federerével.

A két veterán abban az évben megosztva nyert egyenként két Grand Slamet, és újra az ATP-ranglista élére emelkedett.

Sérülés fenyegette a karrierje kisiklásával, de a 32 éves játékosnak egyelőre esze ágában sincs visszavonulni.

A jövőre vonatkozó terveiről – és nézze meg, mi a felháborító hendikepje – itt olvashat bővebben.

Nadal hatalmas bókot oszt Kyrgiosnak

Nick Kyrgios nagy show-t rendezett, amikor januárban legyőzte Nadalt a sydneyi Fast4-en.

Noha itthon kritikát kap, Kyrgios hatalmas dicséretet kapott Nadaltól… akkoriban. Bővebben itt olvashat róla.

Nadal vicces interjút ad a meccs után

A Duckworth elleni első fordulós győzelme után Nadalt arról kérdezték, mit gondol a következő generációs játékosokról, akik most jönnek.

Válasza a közönséget is megnevettette. Bővebben itt olvashat róla.

Hogyan Nadal megnyerte 11. Roland-Garros koronáját

Az Australian Openen elszenvedett csípősérüléséből való felépülése után Nadal a spanyol Davis Kupa-válogatottat győzelemhez segítette Németország ellen a Világcsoport negyeddöntőjében.

Később sikeresen, szettveszteség nélkül védte meg Monte Carlo Masters címét, és rekordot jelentő 31. Masters-címét nyerte meg. Ezzel a spanyol lett a történelem legtöbb Masters 1000-es címével rendelkező játékosa, és ez egyben a 11. Monte-Carlói címét, valamint pályafutása 76. címét is jelentette.

Nadal ezt követően Barcelonában is megnyerte 11. címét. Ezzel a győzelemmel ő lett az első játékos az Open Era-ban, aki 400 mérkőzést nyert salakos és kemény pályán egyaránt. Ez volt egyben a 20. ATP 500-as bajnoki címe is, ami a 14. egymást követő szezonját jelentette, amelyben legalább egy ATP 500-as bajnoki címet szerzett.

Nadal azonban, aki Madridban meg akarta őrizni első helyét, a negyeddöntőben sima szettben kikapott Dominic Thiemtől, ezzel véget vetett 21 mérkőzéses és 50 szettes salakpályás győzelmi sorozatának. Ezzel a világranglista első helyéről is lemondott Federerrel szemben.

Nadal nem sokáig maradt alul, hiszen megnyerte nyolcadik Római Masters-címét és pályafutása 78. címét, három szettben legyőzve Alexander Zverevet, amivel megelőzte John McEnroe-t a negyedik helyen az Open Era legtöbb címet szerzett játékosainak listáján. Nadalnak ez volt a 32. Masters-címe, és egyben visszaszerezte a No. 1. helyét Federertől.

Nadal egy szívdobbanásnak tűnő pillanat alatt, a döntőben Thiemet legyőzve, az egész tornán mindössze egy szettet vesztett, példátlan, 11. francia nyílt bajnoki címét szerezte meg. A győzelemmel Nadal beállította Margaret Court Grand Slam-versenyen szerzett egyéni címek rekordját (Court 11 ausztrál bajnokságot nyert).

A French Open-győzelem volt Nadal 17. Grand Slam-címe, és ő lett az Open-korszakban mindössze a negyedik férfi, aki 30 éves kora után három vagy több major címet nyert, csatlakozva Federerhez, Rod Laverhez és Ken Rosewallhoz.

Milyen sérülése volt Rafael Nadalnak?

Nadal januárban kiesett a Marin Cilic elleni Australian Open negyeddöntős összecsapásból. Akkor úgy volt, hogy néhány hét szabadságot kap, hogy rehabilitálja a csípőpanaszát, mielőtt visszatérne a turnéra.

Ez a terv szépen haladt egészen az acapulcói Mexico Openig, ahol Nadal későn lépett vissza, annak ellenére, hogy Mexikóban volt.

Sérülés miatt visszalépett az Indian Wells Mastersről és a Miami Openről is. A miami hiányzása ellenére azonban Nadal áprilisban visszaszerezte a világranglista első helyét Federer második fordulós veresége miatt.

Legutóbb egy hasi sérülés miatt a Paris Mastersről, majd később térdpanaszokkal az ATP Finalsról is visszalépett.