Munkaköri leírás

A dékán adminisztratív és vezetői szerepet tölt be. Tanítással nem jár. A dékánok felelősek a karukon belül több tanszék működésének felügyeletéért. Ők irányítják a toborzást, és olyan politikákat is végrehajtanak, amelyek biztosítják a paritást a karon belül. Az egyetem stratégiai elképzeléseinek előmozdításával is foglalkoznak. A munkakör magában foglalhat kutatási tevékenységeket, beleértve a kutatási eredményeknek világszerte megrendezett konferenciákon való bemutatását. Emellett részt vehetnek más állami szervekkel és a magánszektorral együttműködő kezdeményezésekben is. A dékánoktól elvárják, hogy részt vegyenek a karuk stratégiai tervezésében és döntéshozatalában.

Feladatok:

  • Kapcsolat a tanszékvezetőkkel és az adminisztrációs csapatokkal az oktatási programok zavartalan lebonyolítása érdekében
  • Tervezési megbeszéléseken való részvétel a tanszékközi paritás biztosítása érdekében
  • Az irányítás. a kar kutatási programjainak irányítása
  • Beszámolás a felső vezetésnek
  • Felvétel a karon belül

Bér és feltételek

A kezdő fizetés a munkáltatóval folytatott tárgyalások útján érhető el. Egyes intézményekben (különösen az Egyesült Államokban) ez a szám akár 100 000 font fölé is emelkedhet.

A legtöbb dékáni állás állandó, teljes munkaidős pozíció, bár esetenként részmunkaidős állások és munkamegosztás is lehetséges. Az állandó alkalmazottak választhatják a végleges fizetéses nyugdíjrendszert (Teachers Pension Scheme). A táppénz juttatás intézményenként változik, de gyakran bőkezűbb, mint a magánszektorban. A szülési és apasági szabadság szintén intézményenként eltérő. A munkatársak csatlakozhatnak az University and College Unionhoz.

Felvételi kritériumok

A PhD általában szükséges, valamint egy nagyon jó alapdiploma: első vagy második osztályú diploma. Néhány dékánnak külön mesterfokozatot kell szereznie, különösen a bölcsészettudományi területeken. Nagyon ritkán személyes szakmai tapasztalattal rendelkező dékánt PhD nélkül is felvesznek.

Karrierút

A legtöbb munkakörben folyamatos éves fizetésemelkedés van. Néhány tudós pályafutása végéig visszatér a professzori szintre, de a legtöbben az egyetemek felső vezetésébe kerülnek, és pro-kancellári vagy akár rektorhelyettesi szerepet is betölthetnek.

Főbb munkáltatók

A dékánokat többnyire közfinanszírozású egyetemeken vagy felsőoktatási főiskolákon alkalmazzák. Ezekből sokféle létezik az Egyesült Királyságban. Oxford és Cambridge a legtekintélyesebbek, őket követik a kutatásalapú intézmények, mint például a Russell Group. Az egyetemek 1992 utáni csoportja, amely korábban a Polytechnics volt, szintén nagy munkaadója az oktatóknak. Az Egyesült Királyságban van egy magánegyetem, amelynek székhelye Buckinghamben található. Az Egyesült Királyságban ma már minden nagyobb városnak van saját egyeteme.