? A mérkőzés utáni idézetek
? Game Stats (box score, play-by-play, cserék)

By JR ROSS
Associated Press Writer

SOUTH BEND, Ind. (AP) – A Notre Dame nem az utolsó percben vesztette el ezt a meccset. Az íreknek esélyük sem volt rá.

Bill Burke egy 80 yardos, negyedik negyedbeli touchdownt szerzett Gari Scottnak, és a Michigan State 23-13-ra legyőzte a 24. helyen álló Notre Dame-ot szombaton, ezzel az írek az elmúlt három szezonban másodszor kezdtek 1-3-ra.

“Ez egyszerűen kivette a szelet belőled, mert úgy érezted, hogy van egy kis lendületed” – mondta Bob Davie, a Notre Dame edzője. “Úgy érezted, hogy a meccs utolsó játékáig fog eldőlni.”

Az írek múlt héten kikaptak a Purdue-tól, miután az utolsó másodpercekben két egymást követő játékban is megállították őket az egy yardos vonalon belülről. Két héttel ezelőtt pedig a Michigan ellen szenvedtek vereséget, amikor egy utolsó perces drive a 10 yardos vonalon ért véget, amikor az idő lejárt. És úgy tűnt, hogy egy újabb utolsó perces befejezésre készülnek, miután az utolsó periódusban 7-7-es döntetlenre álltak.

De Burke véget vetett az utolsó perces hőstettek reményének.

Jim Sanson mezőnygólja után, amely 5:44 perccel a vége előtt 13-13-ra egyenlített, Burke a Michigan State 20-as vonalánál vette át a játékot. Majdnem átadta a meccset a Notre Dame-nak, amikor az első passzát a levegőbe ütötte, de az ír linebacker Anthony Denman nem tudta megtartani a labdát. Burke két játékkal később Scottot találta el a győztes gólért.

Scott a bal oldalvonalon, a first-down-jelző közelében húzta be a passzt, elszakadt a szabad védő Deke Coopertől, és végigrohant az oldalvonalon, miközben a közönség fülsiketítően elhallgatott.

“Egy blitzet hoztak a slotból, Gary pedig egy corner route-t futott” – mondta Burke. “Valahogy megfeledkeztek róla ott hátul. A védelem mögé került, én pedig rögtön megláttam őt, egy kis levegőt tettem a labda alá, Gary pedig elintézte a többit.”

Burke 21-37-ből 292 yardot ért el két touchdownnal és egy interceptionnel, mivel a Michigan State sorozatban harmadszor is legyőzte az íreket, ami a leghosszabb győzelmi szériája a sorozatban az 1955-63 közötti nyolc győzelem óta.

Jackson megpróbálta a Notre Dame-ot egy utolsó kísérletre a végzónába terelni, és az íreket a középpályáig vezette. De Amp Campbell elrontotta Jackson harmadik passzát, és Davie a rúgást választotta 3:16 perccel a vége előtt, ahelyett, hogy megpróbálta volna.

Davie azt mondta, úgy gondolta, hogy a punt adna még egy esélyt az íreknek a pontszerzésre, ahelyett, hogy az egész meccset egyetlen játékra tenné fel. Lloyd Clemons azonban egy 42 yardos futással eljutott az írek 15 yardos körzetéig, és ezzel Paul Edinger harmadik mezőnygólja következett a negyedben.

“Sok minden történhetett volna” – mondta Davie. “Nem akartam, hogy minden a negyedik kísérleten múljon.”

A vereséggel a Notre Dame 0-3-ra esett vissza a Big Ten ellen ebben a szezonban, miután az iskola februárban visszautasította a konferencia csatlakozási ajánlatát. Davie három szezonja alatt 2-7-re áll a konferenciával szemben.

“Ez valószínűleg az egyik legnehezebb élmény, amit nemcsak én, hanem a csapattársaim is átéltek” – mondta a Notre Dame védője, Grant Irons. “Az egyetlen dolog, amit tehetünk, hogy átküzdjük magunkat rajta.”

“Egyáltalán nem számítottunk erre.”

Nick Saban edzőnek 3-0-s mérlege van az írek ellen, a Spartans pedig 1979 óta másodszor kezd 3-0-ra. Emellett 1987 óta ez csak a második alkalom, hogy egy csapat zsinórban három győzelmet aratott az írek ellen, akik 111 év alatt mindössze hetedszer kezdtek 1-3-mal vagy rosszabbul egy szezont. Ebből kettő Davie irányítása alatt történt.

“Két hétig nem játszunk, és két hét alatt sok minden történhet” – mondta Davie. “Vagy jobbak leszünk, vagy elhalványulunk a naplementében.”