DOVER, Del. – A Hendrick Motorsports csapattársainak csatájában Chase Elliott kiütötte William Byront a pole pozícióból a hétfői Gander RV 400-as futamra a Dover International Speedwayen (Noon ET, FS1, MRN és SiriusXM NASCAR Radio), miután a pénteki egyautós kvalifikáció végén ellopta az első rajtkockát az 1 mérföldes betonpályán.

Amint az várható volt az új versenycsomaggal, amely egy magasabb hátsó spoilert és ebből következően nagyobb leszorítóerőt tartalmaz, Elliott pályarekordot állított fel a Monster Mile-on, 21,692 másodperc alatt (165,960 mph) tette meg a távot, ezzel háttérbe szorítva Brad Keselowski 2014-es pályarekordját, amely 21,892 másodperc (164,444 mph) volt.

RELÁTOK: Elliott 0,053 másodperccel volt gyorsabb Byronnál (165,555 mph), akinek az ideje addig állt, amíg Elliott, aki a 30. kvalifikációs pozíciót húzta, meg nem futotta a pole-győztes körét.

A rajtrács első helyének megszerzése csak tetézte Elliott kiváló hetét, aki múlt vasárnap a Talladega Superspeedwayen megszerezte szezonbeli első Monster Energy NASCAR Cup Series győzelmét.

“A Hendrick csapat 1-2., ami fantasztikus” – mondta Elliott. “Köszönöm a Chevrolet erőforrásnak és mindenkinek, aki hozzájárul az autónkhoz – keményen dolgoztak. Remélhetőleg vasárnap vissza tudunk vágni.”

“Ez egy nagyon kemény verseny lesz, szóval jobb, ha a következő pár napban megeszitek a gabonapelyheteket és hidratáltok, mert szerintem a vasárnap kemény lesz, különösen, ha a nap úgy süt, mint most.”

Tény, hogy a nap hatalmas különbséget jelentett a Cup autók sebességében a kvalifikáció során. Igaz, az első öt kvalifikáló (Elliott, Byron, Kyle Larson, Joey Logano és Alex Bowman) mind megdöntötte Keselowski korábbi pályarekordját, mivel a Chevrolet-k besöpörték az első három rajtkockát és az első ötből négyet.

Ez azonban messze elmaradt a péntek reggeli nyitóedzéstől, amikor 23 autó múlta felül a rekordot, és Kurt Busch 168,445 mérföld/órás sebességgel vezette a sebességi táblázatot hűvösebb körülmények között, borult égbolt alatt.

Elliott inkább az 1-es számú boxutca kiválasztása miatt aggódott, amely a legközelebb van a boxutca kijáratához. Doverben ez egyértelmű előnyt jelent.

“Azt hiszem, a pálya pozíciója kulcsfontosságú lesz, és remélhetőleg ki tudjuk használni az előnyünkre” – mondta Elliott.

A Stewart-Haas Racing csapattársai, Kevin Harvick és Aric Almirola a hatodik, illetve a hetedik helyre kvalifikáltak, mivel a NASCAR visszatért az egyautós formátumhoz, szemben az év elején használt csoportos kvalifikációs struktúrával.

Denny Hamlin nyolcadik lett a leggyorsabb Toyotával, Keselowski és Clint Bowyer pedig a Forddal egészítette ki a top 10-et, így ez a gyártó ötöt szerzett az első 10 indulóhelyből.