A Dallas Mavericks 138-115-re kikapott a Los Angeles Lakerstől karácsony napján. Anthony Davis 28 ponttal, nyolc lepattanóval és öt assziszttal állt a Los Angeles élére, míg Luka Doncic 27 pontot szerzett a Mavericks vereségében.

A Dallas sokkal ropogósabban kezdte a Los Angeles elleni mérkőzést a Suns elleni erőtlen nyitány után. A szinte a teljes negyedet végigjátszó Luka Doncic révén a Mavericks annak ellenére is elérhető közelségben maradt, hogy a Lakers futott és szerzett pontokat a tranzícióban és a második esélyes lehetőségekből. A Dallas 33-30-as hátrányban volt tizenkét perc játék után.

A második negyedben a dolgok félrecsúsztak, a kispadon ülő egység zavartnak tűnt. Tim Hardaway Jr. tartotta lőtávolban a Maverickst, több labdabirtoklásnál is kimentette a Dallast. A Dallas az ismételt hibák ellenére is kitartott a számos Laker-hiba miatt. Egy utolsó másodperces Kyle Kuzma-hármassal tizenkettőre nőtt a Lakers előnye; a félidőben 69-57 volt a Dallas hátránya.

A harmadik negyed olyan volt, mintha egy vacak ünnepi szundikálásból ébredtünk volna, a Lakers egymás után kétszer is betalált, Rick Carlisle pedig szinte azonnal időt kért. A Dallas számára sem lett sokkal jobb a helyzet, Josh Richardson nem sokkal később összeszedte negyedik faultját. A Mavericks megtalálta a pontszerző tempót, de ahogy az első félidőben, most sem tudtak lepattanókat szerezni, a Los Angeles pedig tovább nyomott. A Lakers kettővel növelte előnyét a játékrészben, a Mavericks pedig 99-85-re vezetett a negyedik negyedre.

Egy furcsán felépített egység kezdte a negyedik negyedet, Boban Marjanovic jelentős perceket kapott, és tulajdonképpen egyszámjegyűre faragta a Lakers előnyét. De egy Lakers időkérést követő gyors pontzuhatag kétszámjegyűre növelte az előnyt. A Mavericks már nem tudott talpra állni, és végül 138-115-re kikapott. Ezzel 0-2-re állnak, és vasárnap délután a Los Angeles Clippers ellen lépnek pályára.

Luka Doncicnak jobbnak kell lennie

Josh egy egész rovatot írt arról, hogy Luka nem kezdte jól a játékot a Mavericksnél. De érdemes újra felhozni, mert Doncic gyenge első félidejével a Dallas épp eléggé le volt maradva ahhoz, hogy nem sok mindent lehet még hozzátenni.

Nincs elég jó formában, és ez a parketten töltött idő végére világosan látszik, amikor rövidek a dobások és frusztrált a saját játéka miatt. Ez egy olyan dolog, ami körül nehéz táncolni, mert nincs nagy válasz arra, hogy miért nincs jó formában, miután Orlandóban remek formában volt.

Amikor igazán jó csapatok ellen játszik, Luka Doncicnak sokkal jobbnak kell lennie ahhoz, hogy a Mavericks nyerjen. Amíg Kristaps Porzingis nem tér vissza, addig lesznek olyan meccsek, ahol ez nem lesz túl szórakoztató.

A lepattanózás az erőfeszítésről szól, és a Mavericks nem próbálkozott elég gyakran

A Mavericks teljesen szétesett a palánk alatt. A részletesebb statisztikákat meghagyom a hamarosan megjelenő “Stats Rundown” cikkünkre, de legyen elég annyi, hogy a Dallas szánalmas volt a palánkoknál, és ez alól senki sem mentesül. Maxi Kleber vezette a Maverickst öt lepattanóval, hogy érzékeltessük, mennyire rossz volt a helyzet. Abban is biztos vagyok, hogy a Dallas egyetlen második esélyes pontot sem szerzett. Szánalmas.

Ez az erőfeszítésen múlik. Volt egy játék a harmadikban, ahol az ABC kamerája azt a borzalmas oldalvonali képet mutatta, de remekül láthattuk, ahogy Lukát Kyle Kuzma megdolgoztatja. Dwight Powellnek nincs meg az alapja vagy az ereje ahhoz, hogy kibokszolja. Willie Cauley-Stein, bármennyire is szurkoltak neki, 14 perc alatt két palánkot szerzett, és kedvetlennek és pozíción kívülinek tűnt. A Lakers több poszton is nagyobb, ez igaz, de az, hogy a Los Angeles ilyen korán és gyakran megdolgoztatja őket, elfogadhatatlan. Hat Lakers-játékosnak volt több lepattanója, mint a Dallas vezető lepattanózója.

Jalen Brunsonnak ki kell törnie a ködből, amiben játszik

A Suns elleni negyedik meccsen beesett rossz dobások sokasága elhomályosította, mennyire rossz volt Jalen Brunson a Phoenix elleni meccsen. A Lakers ellen ilyen hullámzás nem mentette meg Brunsont.

Azt gondolhatjátok, hogy nem vagyok igazságos, hogy Brunson játékát választottam ki a középpontba, tekintve, hogy a Mavericks mennyire rosszul nézett ki. Lehet, hogy így van. De a Suns elleni 18 perc alatt elkövetett három borzalmas eladott labdája után a Lakers ellen 14 perc alatt további hármat írtak jóvá neki. Valójában mindhármat mindössze hét perc játékidő alatt követte el, és a jegyzeteimben még kettőt jegyeztem fel neki, ami a csapattársai statisztikájába került.

Az összes döntése rossz, a túlpasszolásától kezdve a túlpasszolásán, a túlpasszolás miatti késői passzain át a dobásválasztásáig. És az előszezonban is többnyire durva volt. Sosem voltam nagy Brunson-rajongó, de sokkal, de sokkal jobb, mint ahogy eddig játszott, és ha nem talál ki valamit, akkor el fogják venni a játékperceit. Lehet, hogy a vállműtét utáni felépülés miatt nem tudott felpörögni. Remélhetőleg idővel jobban lesz. A Mavericksnek is szüksége van rá.

Itt a meccs utáni podcast, a Mavs Moneyball After Dark. Ha nem látod a beágyazást a “More from Mavs Moneyball” alatt, kattints ide. Ha pedig még nem tetted meg, iratkozz fel a “Mavs Moneyball podcast” kereséssel a kedvenc podcast alkalmazásodban.