AmateurEdit

Jako amatér Dungey ve třídách mini nezářil. Jakmile nasedl na plnohodnotné motocykly, začal se zlepšovat natolik, že začal vyhrávat závody. Dungey završil svou amatérskou kariéru vítězstvím v amatérském šampionátu Loretta Lynn’s 2005 a očekávalo se, že v následujícím roce se mu to podaří zopakovat.

2006Edit

Ryan Dungey začal rok v amatérských třídách do 250 ccm. Přestože byl jezdcem „béčka“ a dosahoval většinou desátých míst, upoutal pozornost manažera týmu Suzuki Rogera De Costera. Dungey nastoupil do svého prvního profesionálního závodu na domácí trati Spring Creek v Millville ve státě Minnesota. Na jednom z nejblátivějších venkovních závodů Dungey s číslem 142 na svém štítku obsadil působivé 8. místo v kategorii Moto 1 a 8. místo v kategorii Moto 2 a celkově skončil sedmý. Dungey ukázal, že tento výsledek nebyl náhodný, a příští týden v Broome-Tioga ve státě New York skončil s výsledky 13-13 na celkovém 15. místě. V posledních čtyřech kolech se Dungey potýkal s problémy a v posledních čtyřech motorkách se pouze dvakrát umístil nad 20. místem. Skončil s celkovým počtem 50 bodů a 28. místem v celkovém pořadí 250 MX.

2007Edit

Jeho první celý rok mezi profesionály začal ve 250 East Supercross. Od jezdce tovární značky Suzuki s číslem 62 nikdo moc nečekal a nebylo by to poprvé, co by byl podceňován. Hned po startu Dungey vyučil závodní pole a vyhrál svůj vůbec první profesionální závod Supercrossu. Po zbytek sezóny Supercrossu bojoval, buď vyhrával, nebo se o to pokoušel. V 5. kole se mu podařilo odskočit a získat své druhé vítězství v kariéře. V 6. kole skončil třetí a v posledním kole série Supercross East vyhrál a celkově byl pátý. Ve finále sezony Dave Coombs East-West Shootout v Las Vegas Ryan zvítězil o 4,7 sekundy před druhým Jakem Weimerem. Ryan byl vyhlášen nováčkem roku 2007 v Supercrossu.

Ve své první kompletní sezóně v motokrosu AMA se Dungey v 1. kole umístil na 3. místě a získal své první pódium v profesionální kariéře. Ryan prokázal svou konzistentnost, ve 2. kole se umístil na 4-4, ve 3. kole na 3-3 a ve 4. kole na 5-4 a celkem čtyřikrát skončil na stupních vítězů. Přestože seriál opustil kvůli zranění, skončil v sezóně pátý.

2008Edit

Očekávalo se, že Dungey ve své druhé profesionální sezóně 2008 získá titul Supercross West. V průběhu první poloviny sezony si vybudoval značný bodový náskok, ale v polovině sezony se jeho náskok zmenšil a klesl na dvoubodovou ztrátu za svým rivalem Jasonem Lawrencem, který získal titul.

2009Edit

V posledním roce svého působení ve třídě 250 ovládl 250 West Supercross a zároveň bojoval s Christophem Pourcelem z Kawasaki o titul AMA Motocross Championship. V Motokrosu národů 2009 se neočekávala americká konkurenceschopnost kvůli zraněním áčkových jezdců Jamese Stewarta a Ryana Villopota. Dungey, který nikdy nezávodil na motocyklu 450 ccm, byl nominován jako kapitán týmu a nastoupil do premiérové třídy MX1 (450). V soutěži, která dospěla k souboji mezi USA, silnými francouzskými a hostitelskými italskými týmy, Dungey v závěrečném motokrosu obsadil 1. místo a zajistil USA 20. vítězství v MXoN.

2010Edit

Ryanu Dungeymu se předpovídala skromná nováčkovská sezóna v 450 Supercrossu. James Stewart byl velkým favoritem po svém druhém mistrovství. Dungey začal silně a vedl většinu prvního závodu sezony, dokud ho James dvě kola před koncem nepředjel. Dungey bojoval a málem se mu podařilo v posledním kole předjet. Vrátil se silným výkonem a ve 2. a 3. kole vyhrál dvakrát za sebou. Dungey v této sezóně vyhrál šest závodů a stal se prvním jezdcem od dob Jeremyho McGratha, který vyhrál šampionát Supercrossu jako nováček.

Dungey měl v Hangtownu, prvním závodě motokrosové sezóny pod širým nebem, pomalý start. Ve 2. kole se odrazil a vyhrál obě motodráhy. Dungey vyhrál 10 z 11 závěrečných kol a získal svůj první titul AMA Motocross 450 Championship. V celkem 29 kolech AMA Supercross a Motocross vyhrál více než polovinu závodů a stal se jediným jezdcem, který ve svém nováčkovském roce získal titul v Supercrossu i Motocrossu. Dungey dovedl americký tým k 21. vítězství v MXoN 2010.

2011Edit

V roce 2011 opustil tým Suzuki Ryanův mentor Roger De Coster a na Ryanovi to bylo znát. V sezóně Supercrossu se ještě umístil na slušném třetím místě za Ryanem Villopotem a Chadem Reedem, ale už se začaly šířit zprávy o změně v týmu.

Ryan nastoupil do venkovní sezóny 2011 s číslem jedna. V prvním kole svedl souboj s Chadem Reedem i Ryanem Villopotem a obsadil celkově druhé místo s výsledkem 1:2 na motorkách oproti Chadovým 2:1. Villopoto byl třetí s výsledkem 3-3. Ve druhém kole se umístil v prvním závodě na skvělém druhém místě, ale ve druhém závodě měl poruchu motocyklu a celkově skončil osmý. V 10. kole Dungey vyhrál první moto, ale kvůli další poruše své 450 Suzuki nestihl start 2. kola a nakonec vyjel na trať s minutovým zpožděním. Do konce závodu se probojoval zpět na 7. místo, čímž zachránil 3. místo pro tento den. Sezonu zakončil na 2. místě jen 12 bodů za Villopotem. Dungey dovedl americký tým k 22. a 3. po sobě jdoucímu vítězství v MXoN 2011.

2012Edit

Dungey nastoupil k De Costerovi do KTM a pro AMA Supercross 2012 mu postavili sériový motocykl doslova podle jeho představ. Dungey získal 1. místo ve čtyřech závodech Supercrossu. V 9. kole závodil se zlomenou klíční kostí, ale po operaci vynechal 10. až 14. kolo a skončil na 3. místě v sezoně.

Dungey předvedl hvězdný výkon ve venkovním MX. Poté, co se v 1. a 2. kole umístil na 2. místě za Jamesem Stewartem, dokončil sezónu s vítězstvími v 19 z posledních 20 motorek a 10 celkovými vítězstvími, čímž získal svůj druhý venkovní titul ve třídě 450. Do konce sezóny zbývala dvě kola. Byl to první titul KTM v USA.

2013Edit

Ačkoli to nebyl jeho nejlepší rok, Dungey by……………. ve 23 z 29 závodů sezony předznamenal přezdívku „Diesel“ díky konzistentnosti svých výkonů. V Supercrossu skončil třetí za Villopotem a Davim Millsapsem a druhý za Villopotem ve venkovních závodech.

2014Edit

V roce 2014 pokračoval Dungey jako nejkonzistentnější jezdec ve třídě a skončil na stupních vítězů 21 z 29 závodů. Šestnácté kolo Supercrossu 2014 bylo posledním, kdy Dungey do konce své kariéry skončil mimo první pětku. Skončil druhý za Ryanem Villopotem v Supercrossu a druhý, 14 bodů za Kenem Roczenem v motokrosu.

2015Edit

Sezona 2015 byla ve znamení Dungeyho, který předvedl svou dieselovou konzistenci a přidal neuvěřitelnou rychlost, cvakal jednu bezchybnou jízdu za druhou. Dungeyho nově objevená energie na trati přinesla hvězdné výsledky. Patnáct celkových vítězství a 21 pódií v řadě jak v AMA Supercrossu, tak v motokrosu vrátilo jedničku na jeho KTM. Po jediném letošním pátém místě v 6. kole venkovního závodu Dungey vybojoval dalších 21 pódiových umístění v řadě, která se přenesla i do sezony 2016.

2016Edit

Dungey by v roce 2016 vytvořil rekord v superkrosu s 31 po sobě jdoucími umístěními na stupních vítězů během kombinované sezony 2015-2016. Získal titul mistra světa v superkrosu.

2017Edit

2017 znamenal jeho vůbec nejtvrdší souboj se superrychlým Eli Tomacem. S pouhými třemi vítězstvími v sezóně oproti devíti Tomacovým Dungey opět využil konzistence a získal titul. Dungey získal mistrovský titul ve finále sezony o 5 bodů v jednom z nejlepších superkrosových závodů všech dob. Ihned po zisku titulu oznámil svůj odchod do důchodu.