Ohio State se vrací domů po těžké prohře na hřišti Northwesternu o uplynulém víkendu. Ohio State Buckeyes (7-2) se budou snažit odrazit ode dna proti Nebrasce Cornhuskers (4-5), než se tento víkend vydají do Minnesoty.

Místo konání: Ohio State Buckeyes (7-2): Columbus, Ohio
Čas zápasu: 18:30 SELČ
Televizní zpravodajství: Rádio: 97.1 FM The Fan

Prohra proti Wildcats v sobotu byla pro Ohio State krutá. Buckeyes kontrolovali většinu druhého poločasu, než si v závěru nechali utéct vedení. Svůj nejlepší zápas za Buckeye odehrál Seth Towns, který během 17 odehraných minut nasbíral 11 bodů. Vítězství Northwesternu přineslo Wildcats poprvé po 50 letech bilanci 3-0 v zápasech Big Ten.

OHIO STATE PŘEHLED

Ohio State má za sebou solidní start 7-2, ale v této sezóně se Buckeyes zatím daří nahoru a dolů.

Kampaň 2020-21 zahájili Buckeyes pěti výhrami v řadě v zápasech mimo konferenci. Tato pětizápasová šňůra zahrnovala impozantní vítězství nad Notre Dame, soupeřem z ACC, 90:85.

Po prohře v úvodním utkání Big Ten proti Purdue, kdy hráli bez svého nejlepšího hráče, si Ohio State připsalo dvě klíčová vítězství v řadě nad UCLA z Pac-12 a týmem Rutgers z Top 25 Big Ten.

Po neuspokojivé venkovní prohře na Northwesternu minulý víkend Buckeyes klesli na 1:2 ve hře Big Ten. Ohio State mělo sedm minut před koncem zápas pod kontrolou a vedlo 64:57, ale nedokázalo se udržet a nakonec prohrálo 71:70. Duane Washington Jr. několik vteřin před koncem minul koš, který by rozhodl o vítězství.

Druhý útočník E.J. Liddell se v této sezoně v dresu Bucks vyznamenal. Poté, co na začátku sezony chyběl kvůli nemoci, je tato vycházející hvězda (6-7) v posledních dvou zápasech s 36 body a 14 doskoky velkou posilou Buckeyes.

Starší guard C.J. Walker je generálem na palubovce a je pracovitým koněm Buckeyes. S 33,5 minutami na zápas vede tým. Přestupující hráč ze státu Florida měl v minulém utkání proti Nebrasce průměr 16,5 bodu, 5,0 doskoku a 3,5 asistence.

Seniorský útočník Kyle Young je srdcem a duší Buckeyes. Tento brusič si v posledních čtyřech zápasech připsal v průměru 11,0 bodu a 8,0 doskoku. Jeho zkušenosti jsou pro tento tým klíčové, protože za něj odehrál 90 zápasů.

NEBRASKA PŘEHLED

Nebraska má za sebou raketový start 4-5, ale Cornhuskers jsou v této sezoně zatím odvážní.

Huskers zahájili kampaň 2020-21 drtivou výhrou nad McNeese State. Zábava rychle skončila prohrou s Nevadou 69:66.

Nebraska se poté postarala o dva týmy z Dakoty, když porazila North Dakota State a South Dakota.

Po jedenáctibodové prohře s Georgia Tech následovala prohra o 24 bodů na hřišti Creightonu. Nebraska si pak před začátkem soutěže Big Ten snadno poradila s Doane.

Po prohrách 67:53 ve Wisconsinu a 80:69 s Michiganem klesli Cornhuskers na 0:2 ve hře Big Ten. Oba zápasy byly těsné na konci jednoho poločasu, než se vymkly kontrole v závěru.

Druhý guard Dalano Banton byl v této sezoně pro Huskers elektrický. Je jedním z pouhých čtyř hráčů v zemi, kteří mají průměr alespoň 14,0 bodu, 7,0 doskoku a 5,0 asistence na zápas.

Juniorský guard Teddy Allen je plodným střelcem. V současné době je šestým nejlepším střelcem Big Ten. Allen je také hrozbou na obranné polovině, protože je aktuálně druhý v konferenci v počtu krádeží.

Juniorský guard Trey McGowens je dalším hráčem Huskers, kterého je třeba sledovat. Tento 6-4 vysoký hráč, který přestoupil z Pittsburghu, zaznamenal ve své kariéře 20 zápasů s dvouciferným počtem bodů. V letošní sezoně má průměr 11,1 bodu na zápas za Nebrasku.

KLÍČE PRO OHIO STATE

Tady jsou tři klíče pro Buckeyes, aby se vrátili do kolonky vítězství proti hladovému týmu Nebrasky:

1. Klíč k výhře. Někdo musí zaplnit Jallowovu mezeru – Buckeyes budou ve středu večer proti Nebrasce postrádat klíčového hráče Musu Jallowa. Hlavní trenér Chris Holtmann v úterý oznámil, že juniorský obránce nebude ve středu k dispozici kvůli sledování kontaktů COVID-19. Jallow má v této sezóně průměr 22,4 minuty na zápas a je klíčový pro úspěch Ohio State, zejména na obranné polovině palubovky. Neočekává se, že by se jednalo o dlouhodobou absenci Jallowa, ale datum návratu nebylo stanoveno.

2. Rozjeďte Sueinga brzy – Justice Sueing vyšel z brány Buckeyes jako opařený. Juniorský útočník zahájil sezónu s průměrem 14,0 bodu a 4,5 doskoku v prvních šesti zápasech. V posledních třech zápasech má Sueing na kontě pouze 14 bodů a 9 doskoků. Je to jeho první sezóna, kdy hraje zápasy za Buckeyes, protože minulou sezónu po přestupu z Kalifornie vynechal. Od veterána z Honolulu na Havaji se očekává, že v této sezóně bude pro Ohio State hrát důležitou roli, a (zejména bez Jallowa dnes večer) je klíčové, aby proti Nebrasce produkoval brzy a často.

3. Vyjděte silní – Během prvních dvou zápasů Nebrasky v Big Ten se Cornhuskers dokázali držet až do druhého poločasu. Ohio State se vrací po těžké prohře s Northwesternem venku a návrat domů do Columbusu by měl být pro Buckeyes příjemný. Je důležité, aby Ohio State začalo skvěle a v tomto zápase se už neohlíželo zpět. Huskers jsou hladoví po prvním vítězství v Big Ten v této sezóně a Ohio State musí zajistit, aby nepřišlo proti nim. Nejlepším způsobem, jak se zbavit pachuti těžké prohry, bude, když Buckeyes převezmou kontrolu nad tímto zápasem brzy a využijí toho, že se tým Nebrasky trápí.

MATCHUP TO WATCH

Nebraska’s Dalano Banton vs. Ohio State’s Duane Washington Jr. – Toto by mohl být klíčový bodový souboj středečního večera. Banton je jedním z nejzkušenějších střelců v konferenci a Duane Washington Jr. je už dvě sezony po sobě druhý v bodování týmu. Jedním z klíčových rozdílů mezi těmito dvěma hráči je výška. Banton měří 6-9 a Washington Jr. 6-3. Bude zajímavé sledovat, zda se guard Buckeye dokáže v tomto zápase odrazit ode dna poté, co na Northwesternu nastřílel pouhých sedm bodů. Jeho 22 bodů proti Rutgers pomohlo Buckeyes k velkému vítězství v Big Ten.

Pokud Duane Washington Jr. dokáže vyrovnat nebo překonat bodový výkon Dalana Bantona, Ohio State bude mít pravděpodobně celý zápas pod kontrolou. Zápas s elitním obráncem, jakým je Banton, bude pro Washingtona velkou zkouškou. Jr. v jeho juniorské sezóně. Ohio State bude po celý rok spoléhat na jeho veteránskou přítomnost a dovednosti.