Irving (uprostřed) na draftu NBA 2011 s dalšími draftovanými hráči

Cleveland Cavaliers (2011-2017)

Sezóna 2011-12: V roce 2011 se zúčastnil draftu NBA, kde si ho z prvního místa vybrali Cleveland Cavaliers. Irving byl jmenován do soutěže Rising Stars Challenge 2012, kde hrál za tým Chuck. Irving v zápase nastřílel 34 bodů, z toho 8 z 8 za tři body, a získal ocenění MVP. Získal také cenu pro nováčka roku 2012 v NBA, když získal 117 ze 120 možných hlasů na prvním místě. Jako jediný byl jednomyslně vybrán do prvního týmu nováčků NBA. V celé sezoně měl Irving průměr 18,5 bodu, 5,4 asistence a střílel 46,9 % z pole, z toho 39,9 % za tři body.

Sezona 2012-13: První All-Star sezóna

Irving během rozcvičky v roce 2012

Na tréninku Las Vegas Cavaliers 14. července 2012 utrpěl Irving zlomeninu pravé ruky poté, co s ní údajně udeřil o polstrovanou zeď poté, co se dopustil obratu. „Jsem trochu zklamaný,“ řekl. „Musím se ke svému zdraví chovat zodpovědněji. Bylo to prostě šílené. Stalo se to tak rychle.“ To, že Irving bude potřebovat operaci ruky, bylo oznámeno 18. července.

Na začátku sezony 2012/13 NBA si Irving při prohře s Dallasem Mavericks poranil ukazováček. V dalším utkání Cavaliers sice nastoupil, ale kvůli zranění musel vynechat tři týdny. Ve svém druhém zápase po návratu, kdy si nasadil černou ochrannou masku na obličej, aby chránil zlomenou kost, kterou utrpěl proti Milwaukee, zaznamenal Irving proti New York Knicks své tehdejší kariérní maximum 41 bodů. Stal se nejmladším hráčem v historii NBA, který v Madison Square Garden nastřílel 40 bodů; byl o rok mladší než Michael Jordan, kterému se to podařilo v roce 1985.

Trenéři vybrali Irvinga, aby si zahrál svůj první zápas All-Star. Skončil s 15 body, 4 asistencemi a 3 doskoky. Znovu se také zúčastnil soutěže Vycházející hvězdy a za tým Shaqa nastřílel 32 bodů při prohře. Irving se zúčastnil Soutěže za tři body a ve finálovém kole zaznamenal 23 bodů, čímž tuto soutěž vyhrál.

Svou druhou sezónu zakončil s průměry 22,5 bodu, 5,9 asistence, 3,7 doskoku a 1,5 zisku na zápas

Sezónu 2013-14 zakončil s průměry 22,5 bodu, 5,9 asistence, 3,7 doskoku a 1,5 zisku na zápas: V říjnu 2013 se s týmem Cleveland Cavaliers stal nejlepším hráčem Utkání hvězd

Irving byl fanoušky vybrán jako rozehrávač Východní konference v Utkání hvězd NBA 2014

. Stal se nejužitečnějším hráčem zápasu All-Star, když zaznamenal 31 bodů a 14 asistencí a Východ porazil Západ 163:155.

28. února 2014 zaznamenal Irving svůj první triple double v kariéře, když 21 body, 12 asistencemi a 10 doskoky přispěl k výhře 99:79 nad Utahem Jazz. Byl to zároveň první triple-double Cavaliers od 16. března 2010. Dne 5. dubna 2014 zaznamenal Irving tehdejší kariérní maximum 44 bodů při prohře s Charlotte Bobcats 96:94 v prodloužení.

Irving měl v sezóně průměr 20,8 bodu, 6,1 asistence, 3,6 doskoku a 1,5 zisku.

Sezóna 2014-15: Sestava velké trojky a první finále NBA

Irving střílí z výskoku proti Dallas Mavericks v roce 2014

10. července 2014 Irving podepsal s Cavaliers pětileté prodloužení smlouvy na 90 milionů dolarů. Prodloužení jeho smlouvy následovalo po návratu LeBrona Jamese do Clevelandu a žádosti Kevina Lovea o výměnu z Minnesoty, kdy se tato trojice spojila a založila v Clevelandu novou „velkou trojku“. Po nejistém začátku sezony, kdy po prohře 22. listopadu s Torontem klesli na bilanci 5-7, se Cavaliers vydali na osmizápasovou vítěznou šňůru, během níž Irving zaznamenal průměr 19,3 bodu na zápas, včetně 37 bodů v utkání s New York Knicks 4. prosince. Po prohře 11. prosince s Oklahomou City, která sérii ukončila, vyhráli Cavaliers v prosinci už jen pět zápasů a rok 2014 zakončili s bilancí 18-14. Během prosince chyběli všichni členové nové velké trojky, což přispělo k nekonzistentnosti a průměrné hře týmu. Svůj program v roce 2015 zahájili Cavaliers 2. ledna, kdy s Irvingovou pomocí přerušili sérii tří porážek. Ten nastřílel 23 bodů a spolu s 27 body Lovea Cavaliers porazili Charlotte Hornets 91:87. Další zápas Cavaliers, 4. ledna proti Dallasu, byl pro Irvinga nejhorší v sezóně, když nastřílel pouhých šest bodů a ve třetí čtvrtině odešel se zatuhlými zády; Cavaliers prohráli 109:90. Irving vynechal další zápas proti Philadelphii a vrátil se do hry 7. ledna proti Houstonu, aby vyrovnal své dosavadní kariérní maximum z prvního poločasu (23 bodů). Zápas zakončil s tehdejším sezónním maximem 38 bodů, ale nedokázal dovést Cavaliers k vítězství, protože prohráli 105:93, což byla sedmá prohra týmu v devíti zápasech.

Irving proti Russellu Westbrookovi v roce 2015

Po sérii šesti porážek mezi 4. a 13. lednem, která Cavaliers srazila na 19-20 bodů, je Irving a James dovedli k sérii 12 vítězství, která je vrátila zpět do hry. Během této série měl Irving průměr 24,5 bodu na zápas, včetně tehdejšího kariérního maxima 55 bodů 28. ledna proti Portlandu. Jeho 11 tříbodových střel v tomto zápase vytvořilo rekord klubu Cavaliers, zatímco jeho 55 bodů bylo druhým nejvyšším počtem bodů v historii Cavaliers (za Jamesovými 56 body) a nejvyšším počtem bodů nastřílených v domácím zápase, stejně jako nejvyšším počtem bodů nastřílených v historii Quicken Loans Areny. Jeho 28 bodů v prvním poločase také stanovilo nové kariérní maximum v počtu bodů za poločas.

12. března 2015 zaznamenal Irving při výhře 128:125 nad San Antonio Spurs 57 bodů, včetně tříbodové střely s klaksonem, kterou poslal Cavaliers do prodloužení. Bylo to nejvíce bodů hráče v zápase základní části proti obhájci titulu od 14. ledna 1962, kdy Wilt Chamberlain nastřílel 62 bodů Philadelphii Warriors při prohře s Celtics. Tímto výkonem také překonal dosavadní rekord Cavaliers v počtu nastřílených bodů v jednom utkání (56 bodů), který 3. března 2005 stanovil LeBron James proti Torontu Raptors.

Irving pomohl Cavaliers vyhrát 34 z posledních 43 zápasů a zakončit základní část na druhém místě Východní konference s celkovou bilancí 53-29. Ve svém prvním zápase play-off v kariéře 19. dubna Irving zaznamenal 30 bodů při vítězství 113:100 nad Boston Celtics v prvním utkání prvního kola play-off. Poté pomohl Cavaliers teprve podruhé v historii klubu postoupit do finále NBA, přestože ve finále Východní konference proti Atlantě Hawks vynechal dva zápasy kvůli zranění kolena. Poté, co Irving opustil první zápas finále NBA proti Golden State Warriors v prodloužení se zraněním kolena, byl následující den vyloučen do konce série se zlomeninou levého kolenního kloubu, která si vyžádala operaci a vyřadila ho na tři až čtyři měsíce. Tým prohrál sérii s Warriors v šesti zápasech.

Sezona 2015-16: Irving byl 27. srpna 2015 kvůli zlomenině čéšky levého kolena, kterou utrpěl v prvním utkání finále NBA 2015, prohlášen za nepřipraveného na úvodní zápas sezony 2015-16. Svůj debut v sezóně si odbyl 20. prosince, kdy v utkání proti Philadelphii 76ers zaznamenal v základní sestavě 12 bodů za 17 minut. Dne 6. ledna zaznamenal 32 bodů při výhře 121:115 nad Washingtonem Wizards. Dne 8. února vyrovnal své sezónní maximum 32 body a 12 asistencemi vyrovnal své kariérní maximum při výhře 120:100 nad Sacramentem Kings. O dva dny později překonal své sezónní maximum 35 body při výhře 120-111 nad Los Angeles Lakers.

Irving při rozcvičce před čtvrtým zápasem finále NBA 2016 v Clevelandu

Kavalíři zakončili základní část jako první nasazený tým Východní konference s bilancí 57-25. Na konci sezóny se mu podařilo získat první místo. V prvním kole play-off se Cavaliers utkali s osmým týmem tabulky Detroit Pistons a v prvním utkání, které vyhráli 17. dubna, zaznamenal Irving 31 bodů, což bylo jeho kariérní maximum v play-off. Tento rekord vyrovnal dalším 31bodovým zápasem ve čtvrtém utkání série, čímž pomohl Cavaliers vyřadit Pistons. Cavaliers prošli play-off Východní konference s bilancí 12-2 a dostali se do finále NBA 2016, kde se podruhé v řadě utkali s Golden State. Irving se ve svém premiérovém finálovém zápase potýkal se střelbou, z pole dal 7 z 22 bodů a zaznamenal 26 bodů, protože Cavaliers byli v prvním zápase poraženi 104:89. Za stavu 3:1 po prohrané čtvrté hře se Irving a LeBron James ujali vedení v páté hře a každý z nich nastřílel 41 bodů, čímž dovedli Cavaliers k vítězství 112:97 a vynutili si šestou hru. Irving a James se stali prvními spoluhráči, kteří ve finále NBA nastříleli po 40 bodech. V sedmém zápase trefil Irving 53 vteřin před koncem trojku, která Cavaliers dovedla k vedení 92:89 a k vítězství 93:89. Cavaliers vyhráli sérii 4:3 a stali se prvním týmem, který dokázal ve finále odskočit ze stavu 3:1 na zápasy, čímž ukončili 52 let trvající mistrovské sucho ve velkých sportech v Clevelandu.

Sezóna 2016-17: Irving 25. října 2016, poté co před zahájením sezony obdržel svůj první mistrovský prsten, zaznamenal 29 bodů při vítězství 117:88 nad New York Knicks. O tři dny později nastřílel 26 bodů a 44,3 sekundy před koncem trefil vedoucí trojku, čímž pozvedl Cavaliers k výhře 94:91 nad Toronto Raptors. Dne 27. listopadu nastřílel 19 ze svých tehdejších 39 bodů ve čtvrté čtvrtině vítězství Cavaliers nad Philadelphií 76ers 112-108. Dne 5. prosince si připsal desátý zápas v řadě, v němž zaznamenal alespoň 20 bodů, a 24 body přispěl k výhře 116:112 nad Toronto Raptors. Dne 21. prosince zaznamenal 31 bodů a 13 asistencí při výhře 113-102 nad Milwaukee Bucks. Dne 23. ledna 2017 nastřílel 35 ze svých letošních 49 bodů ve druhém poločase zápasu, který Cavaliers prohráli 124:122 s New Orleans Pelicans – byla to jejich pátá prohra ze sedmi zápasů. Dne 1. února si 14 asistencemi vytvořil nové kariérní maximum při výhře 125:97 nad Minnesotou Timberwolves. Dne 3. března se 43 body podílel na výhře 135:130 nad Atlantou Hawks. V zápase Cavaliers vytvořil rekord NBA v základní části, když dal 25 tříbodových košů. 19. března zaznamenal 46 bodů při výhře 125:120 nad Los Angeles Lakers. Dne 9. dubna zaznamenal 45 bodů při prohře s Atlantou 126:125 v prodloužení.

Ve čtvrtém utkání finále Východní konference proti Bostonu Celtics zaznamenal Irving 42 bodů, čímž dovedl Cavaliers k vítězství 112:99 a ujal se vedení 3:1 v sérii. V pátém utkání série pomohl 24 body Cavaliers porazit Celtics 135-102 a získat třetí titul ve Východní konferenci v řadě a opětovnou účast ve finále NBA. Poté, co ve finále NBA 2017 prohrával 3:0, Irving ve čtvrtém zápase nastřílel 40 bodů a pomohl Clevelandu prodloužit sérii a vyhnout se vyřazení vítězstvím 137:116 nad Golden State Warriors. V pátém utkání Cavaliers s Warriors prohráli a sérii tak prohráli 4:1.

Boston Celtics (2017-2019)

Sezóna 2017-18

V červenci 2017 Irving požádal Cavaliers o výměnu, údajně chtěl být více ústřední postavou vlastního týmu, místo aby nadále hrál po boku LeBrona Jamese. Následující měsíc, 22. srpna, byl vyměněn do Bostonu Celtics výměnou za Isaiaha Thomase, Jae Crowdera, Anteho Žižiće a práva na volbu Brooklynu Nets v prvním kole draftu 2018. O osm dní později se Celtics dohodli, že jako kompenzaci za Thomasovu neúspěšnou zdravotní prohlídku pošlou Cavaliers výběr ve druhém kole draftu 2020 přes Miami Heat, aby výměnu dokončili.

Irving při svém debutu za Celtics proti svému bývalému týmu Cavaliers

Při svém debutu za Celtics v úvodním utkání sezony proti Cavaliers 17. října 2017 zaznamenal Irving 22 bodů a 10 asistencí při porážce 102:99. Při svém debutu za Celtics si Irving připsal 10 bodů. Při klaksonu měl šanci vyrovnat střelou za tři body, ale minul. Dne 30. října 2017 zaznamenal 24 bodů ve třetím zápase v řadě a pomohl Celtics porazit San Antonio Spurs 108:94. Byla to první výhra Celtics nad Spurs od roku 2011. Irvingových 128 bodů v prvních šesti zápasech za Celtic bylo nejvíce od roku 2007, kdy Kevin Garnett a Ray Allen nastříleli po 131 bodech. Dne 6. listopadu 2017 zaznamenal 35 bodů při vítězství 110:107 nad Atlantou Hawks, čímž zaznamenal svůj první 30bodový zápas v dresu Celticu a zároveň nastřílel více bodů (245) než kterýkoli hráč v prvních 11 zápasech v dresu Bostonu. Vítězstvím nad Atlantou si Celtics polepšili na 9-2 s devíti výhrami v řadě, čímž stanovili svou nejdelší vítěznou sérii za posledních sedm let. Dne 20. listopadu 2017 nastřílel 10 ze svých letošních 47 bodů v prodloužení, když Celtics po dvouciferném deficitu porazili Dallas Mavericks 110:102 a prodloužili svou vítěznou sérii na 16 zápasů. Série skončila na 16 zápasech prohrou s Miami Heat o dva dny později. Dne 21. ledna 2018 zaznamenal 40 bodů při prohře 103:95 s Orlandem Magic. Celtics do poloviny ledna nasbírali bilanci 34-10, ale prohra s Orlandem byla jejich třetí porážkou v řadě. 27. ledna 2018 zaznamenal 37 bodů při střelbě 13 z 18 a pěti trojkách při prohře 109:105 s Golden State Warriors. Dne 28. února 2018 Irving pomohl Celtics zlepšit skóre na 4:0 po přestávce All-Star vítězstvím 134:106 nad Charlotte Hornets. Irving vedl Boston 34 body, celkově dal 13 z 18 střel a v prvních třech čtvrtinách se trefil za tři body 4:6. Dne 24. března 2018 byl vyloučen na tři až šest týdnů poté, co podstoupil minimálně invazivní zákrok k odstranění napínacího drátu v levém koleni. O necelé dva týdny později byl vyloučen na celou sezónu s dobou rekonvalescence čtyři až pět měsíců poté, co byl naplánován další zákrok na odstranění dvou šroubů z čéšky, které mu byly zavedeny v roce 2015 k opravě zlomeniny, kterou utrpěl během letošního finále NBA.

Irving hlídal bývalého spoluhráče LeBrona Jamese v říjnu 2017.

Sezona 2018-19

V úvodním utkání Celtics v sezoně 16. října odehrál Irving první zápas od března a při výhře 105:87 nad Philadelphií 76ers zaznamenal sedm bodů a sedm asistencí. Netrefil prvních devět pokusů z pole a skóroval až na začátku třetí čtvrtiny, kdy konečně spojil dva trestné hody. Poté, co v prvních šesti zápasech zaznamenal v průměru 14 bodů, nastřílel Irving 30. října 31 bodů při výhře 108:105 nad Detroitem Pistons. 8. listopadu nastřílel 18 ze svých tehdejších 39 bodů ve čtvrté čtvrtině a prodloužení zápasu Celtics proti Phoenixu Suns (116:109). 16. listopadu zaznamenal 43 bodů a 11 asistencí při vítězství nad Toronto Raptors 123:116 v prodloužení. Poprvé v životě tak zaznamenal alespoň 40 bodů s 10 a více asistencemi a stal se prvním hráčem Celtics, kterému se to podařilo, od Antoina Walkera v roce 2001. Dne 12. prosince zaznamenal 38 bodů při výhře 130:125 v prodloužení nad Washingtonem Wizards. Dne 25. prosince zaznamenal 40 bodů a 10 doskoků při výhře 121:114 v prodloužení nad 76ers. Dne 29. prosince zaznamenal 22 ze svých 26 bodů ve druhém poločase vítězství Celtics nad Memphisem Grizzlies 112:103. Třinácti asistencemi vyrovnal svůj nejlepší výkon sezóny a o jednu asistenci zaostal za svým kariérním maximem. Dne 16. ledna zaznamenal 27 bodů a 18 asistencí při výhře 117:108 nad Raptors. Dne 21. ledna si při vítězství 107:99 nad Miami Heat vytvořil kariérní maximum osmi krádežemi. Dne 26. ledna zaznamenal 32 bodů a 10 asistencí při prohře 115-111 s Golden State Warriors. Byl to jeho 11. double-double s body a asistencemi, čímž se stal prvním Celticem s 11 takovými double-double od dob Larryho Birda v sezoně 1986-87. Byl to také Irvingův šestý zápas v řadě s alespoň 25 body, čímž vyrovnal nejdelší takovou sérii ve své kariéře. 14. března zaznamenal svůj druhý triple double v kariéře, když 31 body, 12 asistencemi a 10 doskoky přispěl k výhře 126:120 nad Sacramentem Kings, a stal se tak prvním hráčem Celtics, který zaznamenal více než 30 bodů a triple double ve stejném zápase od Rajona Ronda v únoru 2012. O dva dny později zaznamenal 30 bodů, 11 doskoků a 9 asistencí při výhře 129:120 nad Atlantou Hawks. Ve svém prvním zápase play-off za Celtic se Irving stal teprve třetím hráčem v historii klubu (po Isaiahovi Thomasovi v roce 2015 a Jo Jo Whiteovi v roce 1972), který při svém debutu v týmu v play-off zaznamenal 20+ bodů, 5+ asistencí a 5+ doskoků a pomohl Bostonu porazit Indianu Pacers 84:74 v prvním zápase série prvního kola. Ve druhém utkání série zaznamenal Irving 37 bodů při výhře 99:91. V prvním utkání druhého kola si Irving připsal 26 bodů a 11 asistencí, což bylo jeho kariérní maximum v play-off, při výhře nad Milwaukee Bucks 112:90.

Brooklyn Nets (2019-současnost)

7. července 2019 podepsal Irving v rámci volné agentury smlouvu s Brooklyn Nets.

Dne 23. října 2019 Irving debutoval za Nets 50 body, 8 doskoky a 7 asistencemi při prohře 127:126 v prodloužení s Minnesotou Timberwolves a stal se prvním hráčem v historii NBA, který při týmovém debutu zaznamenal 50 a více bodů. Irving se stal sedmým hráčem v historii klubu, který v jednom zápase nastřílel 50 a více bodů, a připojil se ke Stephonu Marburymu (2001) jako jediný, který zaznamenal také 15 kombinovaných doskoků a asistencí. V prvním poločase také nastřílel 25 z 56 bodů Nets. Irving vynechal 26 zápasů kvůli zranění pravého ramene a vrátil se 12. ledna 2020, kdy při výhře 108:86 nad Atlantou Hawks nastřílel 21 bodů při úspěšnosti střelby 10 z 11. Dne 25. ledna Irving nastřílel 45 bodů, zaznamenal také šest doskoků a sedm asistencí a dovedl Brooklyn k výhře 121-111 v prodloužení nad Detroitem Pistons. Následující den měli Nets hrát v Madison Square Garden s New York Knicks, Irving však arénu opustil ještě před začátkem zápasu, když se dozvěděl o smrti Kobeho Bryanta. Dne 31. ledna zaznamenal Irving při vítězství 133:118 nad Chicagem Bulls 54 bodů při střelbě 19 z 23 možných. Dne 20. února bylo oznámeno, že Irving podstoupí operaci zraněného ramene, která ukončí sezónu.