? Citáty po zápase
? Statistiky zápasu (box score, play-by-play, střídání)

JR ROSS
Associated Press Writer

SOUTH BEND, Ind. (AP) – Notre Dame neprohrála v poslední minutě. Irové nedostali šanci.

Bill Burke trefil Gariho Scotta na 80 yardů, touchdown ve čtvrté čtvrtině, a Michigan State v sobotu porazil 24. Notre Dame 23:13. Irové tak podruhé za poslední tři sezóny prohráli 1:3.

„Právě tam vám to vzalo vítr z plachet, protože jste cítili, že máte nějaký náboj,“ řekl trenér Notre Dame Bob Davie. „Měli jste pocit, že se bude rozhodovat až v poslední hře zápasu.“

Irové minulý týden prohráli s Purdue poté, co byli v posledních vteřinách dvakrát za sebou zastaveni z hranice 1 yardu. Před dvěma týdny prohráli s Michiganem, když jejich snaha v poslední minutě skončila na čáře 10 yardů, když vypršel čas. A zdálo se, že jsou připraveni na další finiš v poslední minutě poté, co do poslední části vstoupili za nerozhodného stavu 7:7.

Burke však ukončil veškeré naděje na hrdinství v poslední minutě.

Po gólu Jima Sansona, který 5:44 před koncem vyrovnal na 13:13, převzal Burke míč na 20. metě Michigan State. Málem přenechal zápas Notre Dame, když jeho první přihrávka byla odpálena do vzduchu, ale irský linebacker Anthony Denman míč neudržel. O dvě hry později se Burke trefil Scottovi a získal vítězný míč.

Scott si stáhl přihrávku poblíž značky prvního downu u levé postranní čáry, odpoutal se od volného hráče Deke Coopera a uháněl po postranní čáře, zatímco publikum ohlušujícím způsobem ztichlo.

„Přinesli bleskový útok z rozehrávky a Gary běžel po rohovém kopu,“ řekl Burke. „Trochu na něj vzadu zapomněli. Dostal se za obranu a já jsem ho hned viděl, dal jsem pod míč trochu vzduchu a Gary se postaral o zbytek.“

Burke skončil 21 z 37 na 292 yardů se dvěma touchdowny a jedním interceptionem a Michigan State porazil Iry potřetí v řadě, což je jeho nejdelší vítězná série v sérii od osmi výher v řadě v letech 1955-63.

Jackson se snažil Notre Dame zmobilizovat k poslednímu pokusu o end zónu a dovedl Iry na polovinu hřiště. Amp Campbell však přerušil Jacksonovu přihrávku z třetího downu a Davie se raději rozhodl pro výkop 3:16 minuty před koncem, než aby šel do toho.

Davie řekl, že si myslel, že punt dá Irům další šanci skórovat, než aby stavěl celý zápas na jedné hře. Lloyd Clemons však doběhl na 42 yardů k irské patnáctce a připravil třetí field goal Paula Edingera v této čtvrtině.

„Mohla se stát spousta věcí,“ řekl Davie. „Nechtěl jsem, aby to všechno skončilo na čtvrtém downu.“

Prohra snížila bilanci Notre Dame na 0-3 proti Big Ten v této sezoně poté, co škola v únoru odmítla nabídku této konference na vstup. Davie má ve svých třech sezonách s touto konferencí bilanci 2-7.

„Je to asi jedna z nejtěžších zkušeností, kterou jsem zažil nejen já, ale i moji spoluhráči,“ řekl obránce Notre Dame Grant Irons. „Jediné, co můžeme udělat, je prostě se s tím poprat.“

„Vůbec jsme to nečekali.“

Trenér Nick Saban má proti Irům bilanci 3-0 a Sparťané mají druhý start 3-0 od roku 1979. Je to také teprve podruhé od roku 1987, kdy tým vyhrál třikrát v řadě proti Irům, kteří začali sezónu 1:3 nebo hůře teprve posedmé za posledních 111 let. Dva z nich přišly pod Davieho vedením.

„Nehrajeme dva týdny a za dva týdny se může stát spousta věcí,“ řekl Davie. „Buď se zlepšíme, nebo zmizíme do západu slunce.“

„Buď se zlepšíme, nebo zmizíme do západu slunce.