Televizní program, termíny, časy dostihů, předpověď počasí a další informace Letošní ročník dostihů Triple Crown sice skončil, ale dostihové vzrušení žije dál.

V pátek bude na dostihovém závodišti Keeneland v Lexingtonu v Kentucky zahájen dvoudenní Breeders‘ Cup, který milovníkům dostihů nabídne další termín, který si mohou zakroužkovat v kalendáři po letošních Belmont Stakes, Kentucky Derby a Preakness Stakes, které se běžely v tomto neobvyklém pořadí kvůli přerušení v souvislosti s COVID-19.

Třicátý sedmý ročník Breeders‘ Cupu se uskuteční v pátek a v sobotu.

Víkend, který je považován za Světový pohár dostihů, zahrnuje devět mistrovských závodů, které vedou k Longines Breeders‘ Cup Classic za 6 milionů dolarů, což je největší peněžní odměna v dostihovém sportu.

Tento závod, v němž obvykle startují nejlepší koně světa, často předpovídá koně roku.

Níže si projdeme všechny informace, které budete potřebovat k naladění Breeders‘ Cupu – a na co se při něm zaměřit.

Televizní program Breeders‘ Cup Classic 2020, časy dostihů a další informace

Datum konání: Sobota 7. listopadu

Čas dostihu: 17:13 SEČ

TV rozpis: NBC, 14:00-17:30

Místo konání: Dostihové závodiště Keeneland, Lexington, Kentucky

Počasí: Slunečno, nejvyšší teplota 71 stupňů, nejnižší 49 stupňů, podle Weather.com

Kurzy přes Breederscup.com

Tři různí koně vyhráli v roce 2020 tři klenoty Trojkoruny a dva z nich se vracejí, aby v sobotu znovu soutěžili v Breeders‘ Cup Classic.

Kůň Tiz the Law, který se běžel mimo pořadí díky posunům v rozvrhu kvůli koronaviru, vyhrál Belmont Stakes a byl favoritem Kentucky Derby.

Derby, které se letos běželo jako prostřední klenot, však poté vyhrál kůň Authentic. V Preakness Stakes o čtyři týdny později triumfovala klisna Swiss Skydiver, která porazila Authentic.

V Breeders‘ Cup Classic se Tiz the Law a Authentic vrátili, aby se utkali o titul šampiona tříletých samců.

Není tedy překvapením, že vítězové Trojkoruny Tiz the Law a Authentic patří k nejnižším kurzům na sobotní dostih, ačkoli Improbable je favoritem s kurzem 5-2.

Slavný trenér Bob Baffert bude mít v Breeders‘ Cup Classic tři z těchto čtyř koní: Improbable, Authentic a Maximum Security. Je velmi pravděpodobné, že odejde s vítězstvím, které by bylo jeho čtvrté.

Improbable letos vyhrál tři dostihy 1. třídy, zatímco Maximum Security zvítězil ve třech ze čtyř startů v roce 2020.

Historie může být na straně Tom’s d’Etat. Jeho pozice na stanovišti č. 4 se ukázala jako nejšťastnější v historii Breeders‘ Cupu, z níž vzešlo 36 vítězů.

Ujistěte se, že si v sobotu naladíte, který kůň (a trenér) odejde jako vítěz a získá odměnu více než 3 miliony dolarů z celkové peněžní částky 6 milionů dolarů.